O istocie szyfrowanego pendrive'a

O tym, że najważniejsze współcześnie pozostaje bezpieczeństwo danych, przekonywać nie trzeba nikogo. Najlepiej o tym zaś wiedzą ci, którzy na co dzień związani są z branżą IT.
Szyfrowany pendrive to rozwiązanie dedykowane indywidualnym użytkownikom. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup pendrive’a tego typu, warto wiedzieć cokolwiek o specyfice jego działania.

Pendrive szyfrowany nie wymaga ustawiania hasła czy montowania specjalistycznego oprogramowania. W jego wnętrzu bowiem znajduje się specjalny procesor, zapewniający dostęp do szyfrowanej technologii już podczas połączenia z komputerem. Oczywiście nie jest tak, ze ustanowienie tajnego hasła nie jest tu potrzebne. Owszem, jest. Po określonej licznie nieudanych logowań nośnik się blokuje i formatuje, stąd warto ustawić takie hasło, którego nie zapomnimy.

Co ważne, w przypadku szyfrowanego pendrive’a nie ma konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania na komputerze. Za to odpowiada już wbudowany w pendrive’ie procesor.

Wśród polecanych modeli pendrive’ów szyfrowanych, dedykowanych nie tylko użytkownikom prywatnym, ale i pracownikom biznesowym, poleca się głównie model Kingston Data Traveler Locker+ G3. Ten występuje w kilku wersjach różniących się ilością pamięci. Istotne jest to, że pendrive obsługuje USB 3.0, dzięki czemu możemy liczyć na szybki transfer danych na wejściu i na wyjściu.

Kolejnym modelem godnym polecenia jest Data Traveler VaultPrivacy 3.0. Co wyróżnia właśnie ten produkt? Możliwość odtwarzania zawartości jedynie w trybie do odczytu, co sprzyja blokowaniu złośliwego oprogramowania, które mogłoby zainstalować się na urządzeniu. Polecany model pendrive’a ma również wbudowany cenny moduł antywirusowy ESET NOD32.

Dziś maksymalne bezpieczeństwo danych to podstawa. Warto o tym pamiętać nie tylko przechowując dane osobiste, ale również służbowe. I nie chodzi tylko o to, że ktoś mógłby włamać się na nasz komputer, ale chodzi o to, że zwyczajnie możemy zgubić pendrive z arcyważnymi danymi. W przypadku zguby tego szyfrowanego, utrata dużej ilości nerwów raczej nam nie grozi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here