Dron

W ostatnich latach popularność dronów znacząco wzrosła. Spowodowało to spore zainteresowanie tematem przez osoby w różnym wieku. Nic dziwnego, drony dają dużo możliwości, które wcześniej były mało dostępne dla większości osób. Na przykład zrobienie pięknego zdjęcia lub nagrania filmiku na wysokości kilkuset metrów było wręcz niemożliwe w normalnych warunkach. Jeżeli ktoś już zdecydował się na takie rozwiązanie, musiał naprawdę to przemyśleć z uwagi na koszt takiego przedsięwzięcia.

Coraz więcej też osób interesuję się dronami, ponieważ szuka sposobu na dodatkowy lub stały zarobek. Operator drona na przyjęciach, dodatkowa usługa oferowana przez fotografa lub organizowanie kursów latania dronem. Jeżeli chcesz zacząć naukę latania dronem — to świetnie trafiłeś! Wskażemy tutaj, na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze pierwszego drona!

Co warto wiedzieć?

Ważną informacją jest ta, że w Polsce nie jest wymagane zdanie egzaminu oraz posiadanie licencji, aby latać w określonych przestrzeniach dronem o masie poniżej 600 gram do celów NIEKOMERCYJNCYH! Dlatego pierwszym punktem, na jaki warto zwrócić uwagę przy zakupie pierwszego modelu to waga. Nie powinna ona przekraczać 600 gramów, w przeciwnym wypadku konieczne będzie posiadanie licencji i zdanie egzaminu – to wszystko kosztuje, a na tym poziomie zaawansowania zapewne nie chcesz wydawać dodatkowych pieniędzy.

Drugą sprawą jest wybór, w jaki sposób chcesz sterować drona! Masz do wyboru sterowanie:
1. Kontrolerem (przypominającego pada do konsoli),
2. Tabletem,
3. Smartfonem.

Jeżeli wybierasz opcję sterowania tabletem lub smartfonem upewnij się, że sprzęt, jaki wybierasz, oferuje aplikację w języku polskim. Duża część modeli posiada tylko obsługę w języku chińskim. Drugim aspektem jest jakość połączenia, znacznie lepsze jest za pomocą sterowania kontrolerem.

Na rynku wyróżnia się trzy główne kontrolery:
1. DJI A3.
2. 3DR Pixhawk.
3. ZeroTech Gemini.
Ułatwią one lot, czyniąc go bardziej precyzyjnym.

Cechy pierwszego drona!

Pierwszy dron należy potraktować jako formę treningu, dlatego lepiej nie wydawać na niego dużej ilości pieniędzy. W przypadku ewentualnego uszkodzenia podziękujesz za tę radę.
Zadbaj przy wyborze, aby był to proste w obsłudze urządzenie.
Lepiej wybrać na start mniejszy model i wytrzymały. Pamiętaj, będzie on formą treningu i nauki latania.

Dodatkowe rzeczy, które powinien posiadać dron do nauki:
1. Kompas – z wiadomych względów.
2. Czujnik ciśnienia.
3. Żyroskop – urządzenie do utrzymywania orientacji przestrzennej.
4. Wystarczającą pojemność akumulatora – małe drony będą wymagały ładowania po kilku minutach latania.
5. Odpowiednią wielkość obszaru zasięgu lotu.
6. Funkcja auto-startu i auto-lądowania.
7. Funkcja autorotacji.

Dwa ostatnie punkty ułatwią naukę oraz pozwolą wyjść bez szwanku w sytuacjach kryzysowych.

Dodatkowe akcesoria:
1. Poręczny pokrowiec ochronny.
2. Zapasowe śmigła.
3. Zapasowy kontroler.
4. Zapasowy akumulator.

Dzięki tym akcesoriom możesz czuć się dużo spokojniejszy. Latanie dronem stanie się prostsze ze świadomością, że jesteś przygotowany na każdą ewentualność.

Dron – cena!

Zakup drona może wynieść kilkaset złotych lub nawet kilka tysięcy złotych. Wszystko zależy od jego specyfikacji, naszego poziomu zaawansowania (im lepszy się stajesz, tym lepszego sprzętu chcesz używać) oraz do czego będzie przeznaczony.

Najrozsądniejszym wyborem będzie zakup drona przez Internet, pozwoli Ci to porównać dziesiątki ofert – również w sklepie internetowym z dronami Droniki.pl . Masz wtedy pewność, że dokonujesz świadomego zakupu. Jeżeli dobrze poszukasz lub użyjesz odpowiedniej wtyczki w przeglądarce – zdobędziesz atrakcyjny kod rabatowy, który pomniejszy ten wydatek.

Podsumowując:

Dron jest urządzeniem, które finalnie daje bardzo dużo zabawy oraz możliwości. To połączenie brzmi świetnie. Wraz z rozwojem Twoich umiejętności będziesz mógł zająć się coraz bardziej zaawansowanymi operacjami. Świetnym dodatkiem podczas latania jest robienie pięknych zdjęć krajobrazów lub nagrywanie filmów! Życzymy udanych lotów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here