Komis komputerowy – zalety używanych komputerów

W związku z dynamicznym rozwojem technologicznym ostatnich lat, niemal każda osoba – począwszy od najmłodszych, aż po osoby bardziej dojrzałe, nie wyobraża sobie funkcjonowania bez własnego komputera. Urządzenia te jednym służą do pracy, innym do relaksu jednakże jedno jest pewne – w związku ze zwiększonym popytem na tego rodzaju produkty, zwiększa się też ich podaż. Producenci prześcigają się w wypuszczaniu coraz to nowszych modeli komputerów. Niestety, wiąże się to również z tym, iż ceny, w związku z nowymi ulepszeniami, idą w górę. Właśnie dlatego dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z różnego rodzaju miejsc, które oferują nam równie dobre jakościowo produkty, jednakże w dużo lepszej cenie od tych, które pochodzą wprost od producenta.

Czym jest komis komputerowy?

Komis komputerowy, jak sama nazwa wskazuje jest to miejsce sprzedaży wtórnej komputerów i rzeczy z nimi związanych. Ideą takich firm jest sprzedaż artykułów dobrej jakości w dużo niższej cenie niż tej na półkach sklepowych. Jest to sprzęt używany, jednakże taki, który jest w pełni sprawny i posłuży kupującemu długi czas. Warto dodać, że komisie trudni się sprzedażą rzeczy używanych, oferowane produkty powinny być w pełni sprawne i nadawać się do użytku, zgodnego z ich przeznaczeniem. Komisy komputerowe najczęściej oferują zarówno sprzedaż komputerów stacjonarnych, laptopów, netbooków, a często również różnego rodzaju sprzętów elektronicznych stanowiących dodatki do nich, na przykład drukarek, skanerów i różnych akcesoriów.

Komis komputerowy SHOPLET jest firmą zajmującą się sprzedażą taniego sprzętu elektronicznego, mającą siedzibę we Wrocławiu, przy ulicy Bystrzyckiej 26. Oferuje zakup używanego sprzętu elektronicznego: komputerów stacjonarnych, laptopów (w atrakcyjnych cenach do 500 zł i do 1000 zł), monitorów, tabletów, netbooków oraz różnego rodzaju drukarek, skanerów, urządzeń z zakresu obsługi obrazu i grafiki, różnego rodzaju akcesoriów komputerowych oraz oprogramowań. W swojej ofercie SHOPLET ma sprzęt o różnym przeznaczeniu i o różnym stopniu standardu, łącznie ze sprzętem korporacyjnym klasy biznes. Sklep posiada sprzęt renomowanych marek, takich jak Apple, Dell, Hp, IMB, Lenovo, Toshiba czy Fujitsu.

Komis komputerowy  Shoplet oprócz świetnego jakościowo sprzętu oferuje też bezpieczeństwo i profesjonalną obsługę klienta. Oferuje różne sposoby dostawy wybranych przez nas produktów (przesyłkę kurierską, przesyłkę kurierską za pobraniem, możliwość odbioru osobistego pod wskazanym adresem, a także przesyłkę paletową ). Istnieje również możliwość płatności za produkt przy odbiorze. SHOPLET oferuje również klientowi możliwość wykupienia dodatkowej gwarancji na produkt – już od 70 złotych na 12 miesięcy. Zapewniona jest również możliwość reklamacji i łatwego zwrotu produktów – w terminie 14 dni od dnia zakupów.

zalety używanych komputerów

Czym kierować się przy wyborze najlepszego komisu?

Wybierając komis najczęściej w poszukiwaniach wykorzystujemy Internet. Warto, oprócz dogodnej lokalizacji zwrócić uwagę na opinie pozostawiane przez poprzednich klientów. Jest to bardzo pomocne, zwłaszcza w momencie, gdy decydujemy się dokonać takiego zakupu na odległość. Pozytywne opinie, a co jeszcze bardziej istotne – brak tych negatywnych, mogą być dla nas poniekąd gwarancją, że wybierany przez nas komis jest bezpieczny, a zakupione przez nas sprzęty będą służyć na lata.

Kolejnym ważnym aspektem, podczas wyboru komisu jest też zwrócenie uwagi na to, czy wstawiane na stronach internetowych zdjęcia są tożsame z faktycznie zakupionym przez nas towarem. Jest to bardzo ważne, ponieważ często można się spotkać z tak zwanymi „zdjęciami poglądowymi”, które co prawda przedstawiają odpowiedni model sprzętu, lecz jednak nie mają zbyt wiele wspólnego z jego faktycznym wyglądem. Jest to bardzo proste w identyfikacji. W przypadku, gdy interesujący nas komis znajduje się w miejscu, gdzie mamy możliwość prostego dojazdu warto wcześniej wybrać się i obejrzeć sprzęt. Sytuacja nieco komplikuje się, gdy chcemy dokonać zakupu na odległość. W tym przypadku warto skontaktować się ze sprzedawcą i poprosić go o dokładne zdjęcia wybranego przez nas modelu.

Istotnym elementem w przypadku zdecydowania się na kupno używanego sprzętu komputerowego jest też kwestia gwarancji. Jak wiadomo, nie jest to sprzęt wprost od producenta więc nawet jeżeli dany produkt miał taką gwarancję prawdopodobnie już się skończyła. Dobrą praktyką ze strony komisów, która jest jednocześnie wyznacznikiem jakości oferowanych produktów i ich pewności, jest udzielanie takiej gwarancji przez komis. Świadczy to o tym, że zakupiony przez nas produkt będzie posiadał swojego rodzaju zapewnienie, co do jego jakości.

Bardzo istotnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę w przypadku dokonywania zakupów przez Internet jest sprawdzenie dozwolonej metody płatności. Warto jest zwrócić uwagę na to, czy sprzedawca przewiduje możliwość opłacenia zakupów „przy odbiorze”. Stanowi to dla nas dodatkową gwarancję, że osoba z którą zawieramy umowę na pewno się z niej wywiąże, ponieważ dopiero po dostarczeniu produktu otrzyma umówioną zapłatę. Nie oznacza to oczywiście, że sprzedawca który oferuje nam otrzymanie produktu tylko przed dokonaniem tak zwanej przedpłaty nie będzie chciał się wywiązać z zawartej umowy, jednakże stanowi to dla nas dodatkowe zabezpieczenie. Warto też zwrócić uwagę na różnorodność sposobów dostawy, ma to znaczenie praktyczne. Od momentu otrzymania rzeczy przez dostawcę odpowiedzialność za rzecz należy do kupującego i rozwiązywanie ewentualnych problemów powstałych w związku z dostarczeniem przesyłki spada na kupującego. Warto więc wybrać taką metodę wysyłki, jaka jest naszym zdaniem najbardziej pewna i wygodna.

Ideą komisów jest sprzedaż dobrego sprzętu w niskiej cenie. Warto więc zastanowić się przy dokonywaniu zakupów, czy właśnie ta metoda nie będzie najbardziej opłacalną i przyjazną. W końcu otrzymujemy towar, który posłuży nam na lata a płacimy za niego cenę dużo niższą od tej jaka dostępna jest na półkach sklepowych.

Wiele praktycznych informacji na temat zakupu komputerów i oprogramowania znajdziesz na portalu: https://terazwsieci.pl/kategoria/technologia/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here