Komputer stacjonarny do gier - do 2000 zł

Komputer stacjonarny z przeznaczeniem do gier musi wiązać się z dużym wydatkiem? Niekoniecznie. Okazać się może bowiem, że da się skompletować ciekawy sprzęt nawet do 2000 zł. Co warto wybierać, chcąc stworzyć swoje własne królestwo do gier?

Zacznijmy od obudowy. To ona właśnie generuje optymalną wydajność sprzętu komputerowego, Pasjonatom gier polecić można model Modecom Mag C4. W wersji midi zmieści się zarówno płyta główna ATX, jak i micro ATX. W standardzie otrzymuje się filtry chroniące przed kurzem oraz dwa wentylatory o średnicy 12 cm, podświetlone diodą LED. Dodatkowo zamontować można jeszcze 4 wentylatory. Górny panel wyposażony jest w 3 porty USB, 2 gniazda na słuchawki i mikrofon, czytnik kart pamięci SD i TF oraz bardzo wygodny kontroler do regulacji prędkości obrotowej wentylatorów. We wnętrzu obudowy bez konieczności użycia specjalnych narzędzi, zamontować można nawet 6 dysków twardych.

Zasilacz to kolejny niezastąpiony element każdego komputera. Do proponowanej konfiguracji poleca się model Modecom Feel 500W. W nim właśnie regulacja obrotów wentylatora wiąże się z wydatkiem mocy, przez co praca zasilacza jest niemal niesłyszalna. W zestawie znaleźć można także komplet solidnych filtrów, stanowiących ochronę przed przepięciem i zwarciem. Do dyspozycji użytkownika pozostają m.in. 3 złącza SATA, 2 MOLEX, 1 FDD oraz 1 PCI-E. Proponowany zasilacz nie jest rozwiązaniem drogim.

Dobra płyta główna zapewnia maksymalną funkcjonalność komputera i gwarantuje pełną efektywności pracę. Ważne, by możliwa była jej przyszła rozbudowa. Graczom poleca się model Asus B150 PRO Gaming D3 – jest to płyta w standardzie ATX, wyposażona w podstawkę LGA 1151 pod procesory Intel Core i7/i5/i3/Pentium/Celeron szóstej generacji.
Użytkownik ma do dyspozycji 4 gniazda pamięci, 6 portów SATA, procesor graficzny VGA i HDMI oraz wysokiej jakości 8-kanałowy układ dźwiękowy.

Budżet zakładający zmieszczenie się w wydatku 2000 zł pozwoli na zakup procesora Intel Core i3 6100 2×3.7 GHz, czyli najnowszej, bo szóstej generacji.

Jeśli zaś chodzi o pamięć, warto zdecydować się na Kingston HyperX FURY DDR3 1600 MHz 2×4 GB CL 10. Producent przygotował kilka wersji kolorystycznych, dzięki czemu każdy będzie miał okazję znaleźć produkt właśnie dla siebie. Dużym atutem pamięci jest wieczysta gwarancja oraz możliwość skorzystania z bezpłatnego wsparcia technicznego.

Wśród kart graficznych, tak ważnych dla pasjonata gier, polecić można modele ze średniej półki cenowej, w tym kartę GIGABYTE GeForce GT 740 OC 1 GB DDR5.

Dysk twardy będący w zasięgu finansowym do 2000 zł za cały komputer, to standardowy model magnetyczny o pojemności 500 GB. Tu polecić można model cenionych producentów takich jak: Seagate czy Western Digital, które wyposażone są w interfejs SATA 3 oraz technologię NCQ.

Napęd DVD jest ważny szczególnie u pasjonatów gier. I choć model obsługujący płyty Blu-Ray nie jest w zasięgu naszych możliwości finansowych, warto zainteresować się modelem Samsung SH-216.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here