Największe wyzwanie przy urządzaniu łazienki stoi przed właścicielami małych lub nieustawnych wnętrz. Wtedy taka aranżacja wymaga od nas wiele kreatywności i poszukiwania armatury i mebli, które doskonale wpiszą się na przykład we wnęki. To nie zawrze jest prostą i oczywistą sprawą. Poza tym warto pamiętać o kolorach i fakturach. Te jasne i połyskujące optycznie powiększą przestrzeń, a ciekawe wzory przykują uwagę i mogą zmienić kształt całego wnętrza. Co najważniejsze, trzeba pamiętać, by z wzorami i różnorodnością stylistyczną nie przesadzić.

Ciekawe aranżacje

Plan łazienki najlepiej byłoby rozrysować na karce. Byłoby idealnie pracować w programie komputerowym, który od razu określa, ile dodatkowej przestrzeni nam zostaje do wykorzystania. W ten sposób jesteśmy w stanie uniknąć kolizyjności takich elementów jak meble łazienkowe czy armatura. Każde z nich potrzebuje przestrzeni, a gdy z łazienki korzystają osoby o ograniczonej zdolności do poruszania się lub o większych wymiarach, powinny mieć zapewnione więcej miejsca niż zakłada tak zwany standard. Dopasowanie łazienki do potrzeb domowników wydaje się być więc kluczowym elementem aranżacji. Dużo ważniejszym niż styl, w jakim urządzimy wnętrze. Łazienka oprócz sfery czysto higienicznej stała się bowiem miejscem relaksu, małą strefą SPA – dlatego wymaga odpowiedniej ergonomii ustawienia rzeczy.

A może jednak styl?

Minimalizm w czystej postaci charakteryzuje się jasnymi frontami o wysokim połysku, rezygnacją z ozdób i wykorzystaniem światła oaz luster w celu rozjaśnienia przestrzeni. Klasyczne wnętrza częściej sięgają po drewno, a w łazienkach urządzonych w stylu rustykalnym będą dominować ozdoby rodem z babcinych pokoi, koronki, kwiatowe desenie. Poza tym zawsze możemy zdecydować się na pojedyncze elementy o awangardowych kształtach, intensywnych kolorach lub ciekawych wzorach, na pewno przykują uwagę i będą stanowiły punkt wyjścia do dalszej aranżacji. Poza wyborem odpowiedniej stylizacji mebli warto zwrócić uwagę na ich jakość. Do tego specjalnego pomieszczenia potrzebujemy materiałów o zwiększonej odporności na wilgoć oraz wysoką temperaturę. Producenci dbają również o to, by tylne ściany nie stykały się ze ścianą, a tym samym, by nie były narażone na skraplającą się wodę. Tylko odpowiedniej jakości meble, które są starannie wykończone i zaizolowane w miejscach newralgicznych, są w stanie pięknie wyglądać nawet po latach bez puchnięcia, rozwarstwiania się i złuszczania lakieru. Warto postawić na pewne rozwiązania i cieszyć się pięknym wnętrzem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here