Sposób na słaby zasięg sieci komórkowej

Kontakt telefoniczny jest teraz czymś, bez czego nie możemy wyobrazić sobie życia. Jesteśmy dostępni pod telefonem cały czas i zazwyczaj czujemy się nieswojo, gdy z różnych przyczyn jesteśmy tego pozbawieni. A co mają powiedzieć osoby, które mieszkają w miejscu, gdzie nie ma w ogóle zasięgu sieci komórkowej albo jest na tyle słaby, że praktycznie uniemożliwia korzystanie z telefonu i internetu w telefonie, gdy przebywamy we własnym domu? Rozwiązań jest wiele, niektórzy na przykład montują telefony domowe, jednak wiąże się to z dodatkowymi kosztami i niekoniecznie jest wygodne dla osób, które będą chciały się z nami kontaktować. Dlatego zdecydowanie najlepszym pomysłem są wzmacniacze GSM, które polepszą sygnał sieci komórkowej w naszym budynku.

Repeatery GSM/3G na słaby sygnał sieci komórkowej działają w taki sposób, że wzmacniają sygnał sieci komórkowej który nie dociera prawidłowo ze stacji bazowej, niweluje urwania rozmowy i szumy a także polepsza jakość sygnału transferu danych. To, jaki wzmacniacz GSM kupić zależy przede wszystkim od tego, jak słaby sygnał w naszym budynku jest, oraz jak duży jest budynek, który chcemy objąć wzmocnieniem. Poza tym należy wziąć pod uwagę przeszkody fizyczne, jakie znajdują się na drodze sygnału ze stacji bazowej do naszego miejsca zamieszkania.

Generalnie, im większy budynek do objęcia wzmocnieniem oraz im gorsza jakość sygnału wyjściowego, tym silniejsze repeatery GSM/3G na słaby sygnał sieci komórkowej potrzeba zakupić. Zdecydowanie najlepszym pomysłem jest wynajęcie odpowiedniej firmy, która zamontuje nam taki wzmacniacz. Specjaliści pracujący w takiej firmie będą wiedzieli jaki wzmacniacz GSM kupić oraz jak go zamontować, by działał sprawnie i faktycznie polepszył nam jakość sygnału. Jeżeli jednak chcemy sami zamontować wzmacniacze GSM w naszym domu, możemy pobawić się w majstrów – w internecie znajdziemy instrukcje jak to zrobić, oraz jaki wzmacniacz GSM kupić w zależności od tego, o jakich parametrach sprzętu potrzebujemy.

W efekcie zainstalowania takiego sprzętu w budynku zdecydowanie poprawimy jakość sygnału komórkowego, dzięki czemu będziemy mieli stały dostęp do sieci, poza tym będziemy mogli korzystać z internetowej transmisji danych komórkowych w domu i zniwelujemy szumy i przerwania w trakcie rozmów telefonicznych. Oczywiście należy też wziąć pod uwagę, że sprzęty takie jak meble czy ściany stanowią przeszkody, przez które sygnał może być nieco słabszy w różnych pomieszczeniach, jednak nie na tyle, by realnie przeszkadzać nam w korzystaniu z komórki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here