Uszkodzenie gniazda Lightning to jedna z usterek, na które posiadacze iPhone’ów skarżą się najczęściej. Podpowiadamy, co zrobić, gdy ten problem dotknie właśnie ciebie.

Wciąż jesteś w ruchu. Stale poruszasz się między pracą, domem, klubem fitness i znajomymi. Towarzyszy ci twój niezawodny iPhone, który przecież potrzebuje prądu. Ładowanie baterii w ciągłym biegu nie jest łatwe, ale jakoś sobie z nim radzisz, podłączając go do różnych gniazdek, komputera, a jeśli żadnego z nich nie ma w pobliżu – do powerbanku. Różne napięcia, ciągłe podłączanie i odłączanie, a także wszelkiego rodzaju drobinki sprawiają jednak, że po pewnym czasie gniazdo twojego iPhone odmawia posłuszeństwa.

Czy to na pewno gniazdo?

Warto jednak pamiętać, że za problemy z ładowaniem i komunikacją na linii iPhone-komputer nie zawsze odpowiada usterka gniazda. Zdarza się bowiem, że problem leży po stronie zniszczonego kabla lub kostki do ładowania. By upewnić się, że przyczyna rzeczywiście tkwi w uszkodzonym gnieździe, podłącz go do innego zestawu ładującego, przetestuj kilka gniazdek elektrycznych i skomunikuj z komputerem. Jeśli problem nie zniknie, oznacza to, że gniazdo wymaga wymiany, w związku z czym mamy dla ciebie dwie wiadomości – dobrą i złą.

Niełatwa wymiana Lightning

Zła jest taka, że znajdujące się na pokładzie iPhonów gniazdo Lightning bywa bardzo problematyczne, jeśli chodzi o jego wymianę. Nie tylko jest ono trudniej dostępne niż standardowe wejście USB, ale też cała operacja wiąże się z dużymi trudnościami technicznymi. Z tego powodu niewiele serwisów GSM podejmuje się takiego zadania, a w razie uszkodzenia pomoże tylko profesjonalny serwis iPhone. Warszawa to miasto, w którym bez większych problemów znajdziesz taką firmę, jednak mieszkańcy pozostałych miejscowości muszą przygotować na pewne trudności.

Zaufaj specjalistom

Dobra wiadomość to natomiast ta, że w takich sytuacjach możesz skorzystać z ofert firm, które naprawią telefon przysłany kurierem i odeślą go do ciebie tą samą drogą. Na takie rozwiązanie warto zdecydować się także, jeśli w swoim mieście co prawda znalazłeś serwis, ale nie ufasz umiejętnościom jego pracowników i boisz się, że sporym problemem może być dla nich naprawa iPhone. W Warszawie najłatwiej będzie ci znaleźć serwis, którego specjaliści szybko i bez komplikacji wymienią wejście w twoim iPhonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here