Kupno taniej drukarni niekoniecznie musi oznaczać tanią jej eksploatacje. Tusze do poszczególnych modeli mogą kosztować nawet 100 zł za sztukę. W dzisiejszym artykule przedstawimy zestawienie drukarek atramentowych, które mają tanie tusze.

Canon Pixma iP7250

Pierwszą drukarką atramentową, której główną zaletą są tanie zamienniki tuszów jest produkt firmy Canon. Pixma iP7250 to jedna z najbardziej popularnych drukarek tej firmy. Cechuje się bardzo dużą wydajnością, zaskakująco krótkim czasem druku zdjęcia oraz ciekawymi funkcjami. Wyposażona została w 5 oddzielnych atramentów oraz moduł Wi-Fi.

W drukarce mamy możliwość zamontowania zbiorników atramentowych w rozmiarze XL, co jest z pewnością świetną wiadomością dla osób, które często drukują duże ilości dokumentów. Większa pojemność pojemników pozwala także na oszczędzenie większej ilości gotówki.

Tanie zamienniki tuszów do drukarki Canon Pixma iP7250 kosztują około 10 zł za sztukę. W przypadku kupna wszystkich kolorów zapłacimy ok. 50 zł, zaś w przypadku kupna oryginalnych tuszów – ok. 200 zł.

Cena drukarki Canon Pixma iP7250: 260 zł.

Brother DCP-J100

Produkt firmy Brother zajmuje drugie miejsce na naszej liście drukarek atramentowych, które mają tanie tusze. DCP-J100 to urządzenie wielofunkcyjne nadające się zarówno do domowego użytku, jak i do małego biura. Drukarka charakteryzuje się bardzo dobrej jakości drukiem, prostą i intuicyjną obsługą, sporą wydajnością oraz szybkością drukowania. Urządzenie zostało dodatkowo wyposażone w skaner oraz jednowierszowy wyświetlacz LCD.

Brother DCP-J100 doskonale nada się do drukowania sporej ilości dokumentów w wysokiej jakości, ponieważ ze względu na zastosowaną technologie urządzenie drukuje z prędkością 11 obrazów na minutę w trybie monochromatycznym oraz 6 obrazów na minutę w trybie kolorowym.

Wysokiej jakości tanie tusze do drukarki Brother DCP-J100 można kupić za około 9 zł. Ceny oryginalnych tuszów zaczynają się od 25 zł za sztukę. Oznacza to oszczędność na poziomie 16 zł na jednym atramencie.

Cena drukarki Brother DCP-J100: 450 zł.

Canon Pixma MG 5700

Trzecie miejsce na naszej liście drukarek atramentowych, które mają tanie tusze zajmuje ponownie produkt firmy Canon. Pixma MG 5700 to urządzenie wyposażone w 5 oddzielnych zbiorników oraz odbiornik Wi-Fi Direct, dzięki czemu przy pomocy telefonu możemy zlecić druk obrazu lub dokumentu.

Cena oryginalnego tuszu do Canon Pixma MG 5700 wynosi około 120 zł. Tani zamiennik wysokiej jakości otrzymamy za 29 zł w dobrym sklepie internetowym

Cena drukarki Canon Pixma MG 5700: 270 zł.

Drukarki atramentowe, które mają tanie tusze – podsumowanie

W powyższym artykule przedstawiliśmy 3 drukarki atramentowe, których największą zaletą prócz wysokiej jakości druku są tanie zamienniki tuszów. Oryginalne atramenty nierzadko przekraczają cenę 100 zł za sztukę, zaś te od innych producentów – od 10 do 30 zł za jeden pojemnik (sprawdź tanie tusze w profibiuro.pl). Osoby drukujące niemałe ilości dokumentów oraz zdjęć powinny zainteresować się powyższymi modelami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here