W czasach, kiedy większość z nas marzy o własnym domu z ogrodem za miastem, lub o mieszkaniu w nowoczesnym apartamentowcu w centrum dużej metropolii, firmy budowlane i deweloperskie proponują nam trzecie rozwiązanie – domy modułowe i kontenery mieszkalne, które od dziesięcioleci mają niezwykle szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu i usług. Obecnie, coraz więcej mówi się o funkcjonalności kontenerów modułowych w ujęciu mieszkalnym, a władze niektórych miast coraz odważniej spoglądają w kierunku budowania osiedli z kontenerów.

Pojawienie się w naszym krajobrazie domów modułowych nie powinno być niczym, co mogłoby nas szokować. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że kontenery modułowe, biura kontenerowe czy domy modułowe obecne są w naszej rzeczywistości i przestrzeni publicznej od co najmniej kilkudziesięciu lat. Ich zastosowanie jest niezwykle szerokie, dzięki temu, że są to bardzo funkcjonalne, stosunkowo niedrogie i komfortowe rozwiązania, odpowiadające na różnego rodzaju potrzeby.

Zastosowanie kontenerów modułowych

Jednymi z najczęściej spotykanych kontenerów modułowych są z pewnością kontenery budowlane. Spotkać możemy je na niemal wszystkich większych placach budowy, gdzie spełniają różnorakie funkcje: służą jako lokalne mieszkalne, przechowalnie sprzętu, portiernie czy magazyny. Kontenery budowlane doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie liczy się mobilność – ich łatwy i wygodny transport pozwala na szybką i efektywną reorganizację bazy lokalowej lub parku maszynowego.

Równie często spotykamy kontenery biurowe, które doskonale sprawdzają się przy okazji różnego rodzaju przedsięwzięć terenowych (np. miejsce realizacji inwestycji budowlanej, targi handlowe, impreza masowa). Możliwość zaadaptowania kontenera na biuro, punkt dystrybucji biletów czy miejsce, w którym udzielana jest pomoc medyczna w trakcie imprezy masowej, pozwala optymalizować zarówno koszty, jak i przestrzeń organizacji dużych przedsięwzięć.

Kontenery służą także w wojsku. Solidne, budowane z najbardziej wytrzymałych tworzyw, zapewniające dostęp do niezbędnych mediów kontenery wojskowe mogą stanowić bazy dla żołnierzy, jak również magazyny sprzętu taktycznego i bojowego, magazyny broni czy materiałów wybuchowych. Warto wspomnieć także o kontenerach medycznych, które pozwalają lekarzom i ratownikom medycznym udzielać pierwszej pomocy w komfortowych warunkach.

Kontenery modułowe, a domy mieszkalne

To oczywiście tylko niektóre zastosowania kontenerów modułowych, które coraz częściej sprawdzają się także jako lokale socjalne. Domy modułowe zapewniają sporą dowolność konstrukcyjną z uwagi na możliwość łączenia i rozbudowy poszczególnych segmentów. Więcej informacji zamieszcza na swojej stronie producent domów modułowych: http://modularsystem.pl/.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here