Bezpieczeństwo w domu

0
2430

Każdemu zależy aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo rodzinie oraz żeby ustrzec swój dobytek przed potencjalnymi złodziejami. Gdy chcemy zadbać o swój komfort psychiczny oraz zwiększyć bezpieczeństwo na naszej posesji, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad zakupem domofonu. Domofony są urządzeniami, które umożliwiają komunikację głosową pomiędzy osobą, która znajduje się w domu lub mieszkaniu, a wejściem na naszą posesje, lub do klatki schodowej w bloku lub innym budynku. Domofony umożliwiają również otworzenie bramy do naszej posesji, dzięki czemu nikt nieproszony nie ma możliwości dostania się na jej teren.

Gdy podjęliśmy już decyzje o zakupie urządzenia stajemy przed kwestią tego jaki domofon kupić do domu. Na rynku mamy szeroki wybór tego typu urządzeń, możemy wybierać spośród domofonów analogowych, cyfrowo- analogowych lub też możemy zdecydować się na zakup domofonu cyfrowego. Domofony analogowe należą do najpopularniejszych oraz najprostszych rodzajów domofonów. Całość urządzenia składa się z kasety bramowej, którą umieszczamy na zewnątrz, najczęściej na bramie lub też przy drzwiach naszego domu. Kaseta bramowa jest wyposażona w przycisk, którym dajemy znać domownikom, że czekamy przy bramie, mikrofon oraz głośnik. Drugą częścią domofonu jest unifon, czyli słuchawka, którą umieszczamy wewnątrz domu.

Drugim rodzajem domofonów są cyfrowe. Zaopatrzone są w tablicę cyfrową, posiadającą klawiaturę numeryczną, która służy do wybierania kodu dostępu do budynku. Poza tym podobnie jak w wersji analogowej, tutaj również urządzenie wyposażone jest w mikrofon, głośnik oraz przycisk, który daje sygnał osobom znajdującym się wewnątrz budynku. Domofony cyfrowo-analogowe są połączeniem analogowego unifonu z cyfrową tablicą na bramie. Dobry domofon cyfrowo-analogowy pozwala na otwieranie drzwi nie tylko specjalnym kodem ale również za pomocą specjalnej karty.

Jeśli zależy nam więc jedynie na zwiększeniu bezpieczeństwa w naszym domu, domofon analogowy powinien spełnić nasze oczekiwanie. Jeśli poza kwestią bezpieczeństwa chcielibyśmy zwiększyć swoją wygodę i nie przejmować się się ciągłym szukaniem kluczy, domofony z możliwością wpisania kodu dostępu będą dla nas idealne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here