Bezpieczny podjazd w naszym domu

Na bezpieczeństwo w domu, w naszych przysłowiowych czterech ścianach, wpływ ma wiele czynników. Nie bez znaczenia jest odpowiednio chroniona przestrzeń wokół domu. Jak sprawić, by stanowiła ona miejsce niedostępne dla niepowołanych osób, a jednocześnie wyjątkowo komfortowe dla nas samych? Podpowiadamy!Bezpieczny podjazd w naszym domu

Bramy wjazdowe z napędem

Nowoczesne bramy wjazdowe z napędem to unikalne połączenie komfortu i bezpieczeństwa. Po pierwsze można je otworzyć, nie wkładając w to absolutnie żadnego wysiłku. Docenią to wszyscy, którzy mieli sposobność, okazję do tego, by samodzielnie otwierać i zamykać ciężkie drzwi żelaznej bramy. Niegdyś przecież tylko takie rozwiązania były powszechnie stosowane i dostępne. Napędy do bram skrzydłowych czy przesuwnych pojawiły się w ofercie firm, takich jak Somfy, nie tak dawno temu. Bramy wjazdowe z napędem bezdyskusyjnie podnoszą komfort życia i bezpieczeństwa. Stanowią przeszkodę, którą ciężko pokonać niepostrzeżenie wszelkim niepowołanym gościom. Ponadto, na aspekt bezpieczeństwa można tu spojrzeć dwojako. Nowoczesne bramy z napędem wyposażone są w czujniki, które wykrywają przeszkodę. Jeśli ją zidentyfikują, zatrzymują automatycznie bramę, chroniąc tym samym zdrowie dzieci, czworonogów, a także… lakier samochodu!

Pomoc sąsiedzka

Nieoceniona jest także pomoc sąsiedzka. Czujny wzrok naszych sąsiadów z posesji obok działa niekiedy lepiej niż systemy kamer, wideodomofon i inne urządzenia razem wzięte. Pomoc znajomych jest nieoceniona szczególnie wtedy, gdy wyjeżdżamy na wakacje. Okres urlopowy jest bowiem wyjątkowy nie tylko dla ludzi spragnionych długo wyczekiwanego wypoczynku, ale także dla intruzów. Czekają oni na ten moment, gdy w domu nie będzie nikogo i będą mogli przedostać się do środka i wynieść wszelkie wartościowe dobra. Wizyta sąsiada na naszej posesji wokół domu, w czasie naszej nieobecności, będzie wyraźnym znakiem dla niepowołanych osób, że dom jest obserwowany, że nie jest pozostawiony na pastwę losu. Warto zatem uwzględnić także ten czynnik ludzki jako swoisty, acz skuteczny sposób ochrony przestrzeni przed domem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here