Zegarek czy opaska sportowa

Osoby aktywne fizycznie chętnie korzystają z elektronicznych gadżetów oferujących liczne możliwości i pomagające w treningach. Zwykle są to inteligentne zegarki typu smartwatch lub opaski sportowe – poniżej polecane modele.

Określ swoje potrzeby i oczekiwania

Wybór konkretnego urządzenia zależy w dużym stopniu od naszej aktywności – do profesjonalnych treningów przyda się profesjonalny zegarek, a do liczenia kroków na spacerach zwykła opaska. Okazuje się jednak, że sprawa nie jest tak prosta, bo rynek smartwatchy dynamicznie się poszerza, a opaski potrafią dużo więcej niż tylko mierzyć liczbę kroków. Poniżej kilka porad oraz polecane modele.

Zegarek Huawei Watch GT

Huawei Watch GT jest odporny na wstrząsy oraz zanurzenie do 5 ATM – ma ceramiczną osłonę i wykończenia ze stali nierdzewnej, dzięki którym sprawdzi się podczas różnych aktywności. Obsługuje 100 dyscyplin sportowych, można też skorzystać z asystenta ćwiczeń. Huawei Watch GT to sprawdzony towarzysz dnia – powiadomi o nowych wiadomościach i połączeniach telefonicznych czy wysokim poziomie stresu.

Uwagę zwraca też design nawiązujący do klasycznych zegarków. To niezwykle wszechstronne urządzenie o dużej funkcjonalności – zegarek wyposażono w ekran AMOLED o przekątnej 1,39″, szybki procesor Kirin A1 i wytrzymałą baterię. Będzie świetnym wyborem dla osób uprawiających na co dzień sport i poszukujących wydajnego urządzenia. Zegarek ma większy i wygodniejszy ekran, zapewnia zatem łatwą obsługę Internetu, ale nie dla każdego ta funkcjonalność ma znaczenie.

Huawei Band 3 Pro

Nowoczesny Huawei Band 3 Pro to inteligentna i wodoodporna opaska sportowa wyposażona w świetnej jakości ekran dotykowy AMOLED. Warto rozważyć jej zakup, gdyż pozwala na mierzenie licznych parametrów, jest wodoszczelna i stylowa. Huawei Band 3 Pro posiada też wbudowany system GPS, zapewnia mierzenie kilku parametrów pływackich i zapewnia wodoodporność 5 ATM oraz wodoszczelność do 50 metrów.

Dzięki zaawansowanym systemom może monitorować tętno, sen czy poziom stresu. Huawei Band 3 Pro oceni też uzyskane efekty treningowe w czasie rzeczywistym, a nawet obliczy czas potrzebny na regenerację organizmu. Używając opaski sportowej, możesz w pełni korzystać z funkcji telefonu – urządzenie powiadomi Cię o połączeniach i wiadomościach, posiada też funkcję znajdowania telefonu. Można nawet fotografować!

Warto rozważyć jej zakup, gdyż jest to mniejszy wydatek niż sportowy zegarek, a jednak pozwala na wiele ważnych możliwości. Celem opasek jest zmotywowanie do regularnej aktywności fizycznej i rejestrowanie wyników – zegarek pozwala na więcej, ale warto określić swoje potrzeby przed dokonaniem zakupu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here