Bezprzewodowe słuchawki - zalety i wady

Pojawiające się na rynku trendy w technologii urządzeń mobilnych sprawiają, że tradycyjne słuchawki przewodowe odchodzą do lamusa. Posiadając, np. iPhone 7 użytkownik zostaje postawiony przed faktem dokonanym – musi zakupić bezprzewodowe słuchawki, ponieważ model ten nie posiada, będącego do tej pory standardem, portu jack 3,5 mm.

 

W ślad za Apple zaczynają podążać także inni producenci. Słuchawki bezprzewodowe nie są jednak złem koniecznym, a krokiem w stronę wygody użytkowania i podniesienia jakości odsłuchu muzyki.

Słuchawki ANC – słuchawki bezprzewodowe nauszne

Dużo pisze się o jakości dźwięku, jaką można uzyskać używając słuchawek bezprzewodowych. Zdania są podzielone. Jedna grupa twierdzi, że używając słuchawek bezprzewodowych trzeba pogodzić się ze zjawiskiem kompresji, co znacznie pogarsza jakość dźwięku. Druga natomiast zwraca uwagę, że dobrej jakości słuchawki w połączeniu z wyższym standardem Bluetooth (4.0) i możliwością używania kodeka aptX, dają możliwość cieszenia się jeszcze lepszą jakością dźwięku niż do tej pory. Opowiadając się za jedną z opcji trzeba pamiętać, że na jakość dźwięku ma wpływ także tłumienie szumów pochodzących z otoczenia, a w tym doskonale sprawdzają się słuchawki ANC. Te słuchawki bezprzewodowe nauszne zostały wyposażone w funkcję redukcji hałasu, dzięki której wyraźnie słychać głębię każdego dźwięku.

Słuchawki bezprzewodowe douszne

Słuchawki bezprzewodowe nauszne zapewniają głębię dźwięku, jednak nie każdy lubi je z powodu dużych rozmiarów i, w przypadku niektórych modeli, niezbyt estetycznego wyglądu. Na rynku dostępne są także słuchawki bluetooth douszne, których design odpowiada nawet najbardziej wymagającym użytkownikom.

Słuchawki bezprzewodowe douszne są nie tylko eleganckie, ale również funkcjonalne. Ten rodzaj słuchawek bezprzewodowych wybierają często osoby aktywne, którym muzyka towarzyszy w trakcie uprawiania sportu. Dodatkowym udogodnieniem jest intuicyjny panel umieszczony z jednej strony słuchawek, dzięki któremu można jednym palcem sterować głośnością i kolejnością utworów. Panel pozwala także na odebranie połączenia lub połączenie się z ostatnio wybieranym numerem.

Bezprzewodowe słuchawki nie są pozbawione wad

Korzystanie z bezprzewodowych słuchawek wiąże się z koniecznością wyposażenia ich we własne źródło zasilania. Za ich największą wadę uznaje się więc konieczność okresowego ładowania akumulatora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here