Program do ochrony telefonu dziecka

Dla wielu rodziców wygoda, która wiąże się ze spokojem o własne dziecko jest rzeczą bezcenną. Obecnie, ponad 90 procent dzieci w wieku szkolnym posiada telefon komórkowy. Jest to z jednej strony dużą zaletą – rodzic ma możliwość skontaktowania się ze swoim dzieckiem, w każdym możliwym momencie, ale posiada także wady. Zagrożenia, jakie płyną z posiadania smartphona przez osobę małoletnią, mogą być większe niż wielu opiekunom mogłoby się wydawać.

Cyber zagrożenia czyhające na dzieci

Z całą pewnością, spokój ducha, wynikający z możliwości skontaktowania się z dzieckiem bez względu na to gdzie się znajduje, oraz możliwość wykonania telefonu w drugą stronę – jest bardzo istotny i nie należy z niego rezygnować. Jednak w parze z tym rodzajem ulgi o losy dziecka, idzie często niepokojący lęk, z którym każdy rodzic ma do czynienia: czy moje dziecko jest naprawdę bezpieczne?

Zagrożeń wynikających z posiadania telefonu jest naprawdę sporo – począwszy od zawierania nieodpowiednich dla dziecka znajomości, telefonicznego nękania, astronomicznych rachunków za wykonywanie połączeń i użycie transferu, aż w końcu do nieodpowiednich treści internetowych. Każde dziecko posiadające telefon, z którego może korzystać poza kontrolą rodzica jest realnie zagrożone wyżej wymienionymi i innymi, poważnymi problemami. Nie da się także wykluczyć swojego dziecka z obcowania z technologią. Dzisiejsze pokolenie dorasta w dobie internetu, smartfonów i aplikacji – dla niego istnienie tych wszystkich  rzeczy jest po prostu naturalne.

Prywatny bodyguard w zasięgu każdego

Ochrona telefonu dziecka ma ogromne znaczenie. Jeśli odpowiedzialnemu rodzicowi naprawdę zależy na uchronieniu swojego dziecka przed wszystkimi możliwymi zagrożeniami, może uczynić ze smartphona, potencjalnego źródła większości niebezpieczeństw – niewidzialnego ochroniarza. Znana dotąd głównie z oprogramowania komputerowego, marka Kaspersky, stworzyła specjalny program służący zarówno monitorowaniu, jak i zarządzaniu treściami w telefonie, jak i weryfikacji jego aktualnego miejsca pobytu – dowiedz się więcej na: https://www.kaspersky.pl/safe-kids

Rodzic, który zainstaluje specjalny program ma możliwość blokowania niektórych stron www, weryfikacji rozmów i wiadomości SMS w telefonie dziecka, a także bieżącemu monitorowaniu lokalizacji potomka. Ochrona telefonu dziecka przed niechcianymi i niepożądanymi treściami zawierającymi przemoc, pornografię i inne wybrane przez rodzica zakazane strony sprawia, że rodzic posiada realny wpływ na poczynania swojego dziecka. Dodatkowo program jest dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie. Może być dobrym pomysłem na prezent pod choinkę dla wiecznie zamartwiających się o swoją latorośl  rodziców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here