aplikacje mobilne

W prowadzeniu biznesu zaszły spore zmiany od czasów średniowiecza. Gdy po ulicach przechadzali się rycerze, wystarczyło mieć porządny, drewniany szyld. Naganiacze z dobrą emisją głosu pozwalali na osiągnięcie efektu skali. Choć prawdopodobnie nikt wówczas nie używał podobnych nazw. Dużo później pojawiły się reklamy radiowe, telewizyjne, w końcu internetowe. Lecz aplikacje zaczęto wykorzystywać w biznesie w szerszym wymiarze dopiero na przełomie ubiegłego i obecnego wieku.

W ostatnich latach firmowe programy mobilne widzimy na każdym kroku. Co zmieniają w prowadzeniu firm? I jak software house może Ci pomóc osiągnąć ten efekt?

Czym zajmuje się software house? Programiści a cele biznesowe.

Software house to firma specjalizująca się w tworzeniu oprogramowania. Jej klientami są głównie firmy. Współpraca ze specjalistami od programowania nie rozpoczyna się bynajmniej od pisania kodu. Najpierw menadżer projektu zbiera wszystkie Twoje założenia. Poznaje specyfikę Twojej branży i marki, a także Twoją konkurencję. Ustalasz z nim funkcjonalności, na których Ci zależy. Możesz również zaproponować kierunek graficzny.

Dopiero później powstają makiety dedykowanej aplikacji. Potem tworzony jest kod, prowadzone są testy. Wszystko po to, by gotowy program był całkowicie spójny z Twoimi oczekiwaniami i zaspokajał Twoje potrzeby.

Czy aplikacje mobilne to przyszłość wyłącznie dużych firm?

Absolutnie nie. Wystarczy spojrzeć na programy, z których korzystają szkoły podczas pandemii. Rodzice widzą w nich oceny swoich pociech, plan lekcji, planowane sprawdziany i nieobecności. Mogą również prowadzić korespondencję z nauczycielami, co pozwala im lepiej współpracować ze szkołą i na bieżąco wyjaśniać wszelkie wątpliwości.

Podobne apki pojawiają się w przedszkolach, restauracjach i małych przychodniach. O tym, czy tworzenie takiego programu ma sens, decyduje więc raczej ilość klientów niż wielkość samej firmy.

Częściowa automatyzacja rozliczeń pracowniczych.

Czasy prowadzenia zeszytów z godzinami dawno już minęły. Współczesne firmy mogą rozliczać się z osobami zatrudnionymi na różne sposoby. Część z nich pracuje zdalnie, część w systemie godzinowym, część rozlicza się za wykonanie określonych zadań. Aplikacja od software house może pozwalać nie tylko na zaznaczenie danych do rozliczeń za pomocą paru pacnięć w ekran telefonu. Umożliwi również generowanie raportów i dokumentacji. Usprawni analizę finansów i stworzy statystyki dotyczące frekwencji.

Z podobnych rozwiązań korzystają od lat firmy transportowe. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wykorzystać je w Twoim przedsiębiorstwie. Zwłaszcza, że oszczędzasz na tym mnóstwo czasu poświęcanego dotąd na skomplikowaną papierologię.

System zarządzania przedsiębiorstwem w Twoim biznesie.

Coraz więcej firm wykorzystuje na co dzień systemy ERP (ang. Enterprise Resource Planning). To zintegrowane rozwiązanie do zarządzania dla przykładu logistyką, księgowością, produkcją, sprzedażą i obsługą klienta. Z uwagi na postępujące zróżnicowanie przedsiębiorstw nawet w ramach jednej branży, coraz częściej stosuje się jednak zamawiane w firmach programistycznych systemy dedykowane. Pomagają one rozwijać firmę szybciej niż konkurencja.

Jak to możliwe? System w pełni zintegrowany z procesami firmowymi zapobiega błędom, pracy na nieaktualnych danych i daje dostęp do zaawansowanej analityki. Dzięki temu można maksymalizować zyski przy minimalizacji kosztów. Dedykowany system jest też prostszy w obsłudze, ponieważ zawiera dokładnie te opcje, które są danej firmie niezbędne.

Sprawny kontakt z klientami i nowe oblicze profesjonalizmu.

Tutaj świetnym przykładem będą przychodnie. Dostęp do wyników badań jest obecnie możliwy przez internet za pomocą aplikacji. Jak łatwo się domyślić, są to dane wrażliwe, które muszą być świetnie zabezpieczone. Na szali stoi renoma przedsiębiorstwa i zaufanie, jakim jest obdarzane. Postęp technologiczny i rzetelna praca testerów z software house zabezpiecza program przed atakami z zewnątrz. Ten sam poziom bezpieczeństwa przepływu informacji między firmą a klientami możesz osiągnąć u siebie.

Firmowa apka może również usprawnić pozyskiwanie opinii i umożliwiać przepływ korespondencji. Dzięki oprogramowaniu szytemu na miarę Twoi pracownicy będą mogli reagować na pojawiające się zgłoszenia w ekspresowym tempie.

Czy warto skorzystać z usług software house, czy agencji interaktywnej?

Gdy myślisz o tworzeniu mobilnej lub webowej aplikacji, firma programistyczna jest jedynym adresem, jaki warto rozważać. Agencje interaktywne skupiają swoje działania raczej na tworzeniu stron internetowych. Mogą być bardzo pomocne na etapie promocji marki. Lecz tworzenie programów, przez które mają przepływać wrażliwe dane, lepiej zostawić specom od rozwiązań IT.

Chcesz porozmawiać o swoich potrzebach? Czujesz, że dopasowana do Twojej firmy aplikacja to dobry pomysł na tym etapie biznesu? Odwiedź nas na Applover. Tu lubimy wyzwania i tworzymy programy, które dają Ci przewagę konkurencyjną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here