Czym jest smartwatch i jakie są jego zalety?

Ostatnio popularne są tzw. smartwatche, czyli inteligentne zegarki, które można połączyć ze smartfonem. Można powiedzieć, że tak jak telefony komórkowe w dzisiejszych czasach nie służą tylko do dzwonienia, ale oferują szereg różnych funkcji tak smartwatche w odróżnieniu od zwykłych zegarków służą nie tylko do odmierzania czasu, ale niosą za sobą wiele ciekawych możliwości. Smartwatch ma zainstalowany system operacyjny. Można na nim wyświetlać wiadomości, połączenia, czy powiadomienia np. z portali społecznościowych. Posiadają też szereg dodatkowych opcji takich jak możliwość pomiaru aktywności fizycznej, odtwarzanie muzyki, gier, kalkulator, aparat fotograficzny i wiele innych.

Dowiedz się więcej ze swojego smartwatcha

W większości modeli smartwatchy dostępne są funkcje pomocne przy ćwiczeniach i dbaniu o sprawność fizyczną takie jak np. licznik wykonywanych kroków, który pokazuje również przebyty dystans i ilość spalanych kalorii, czy miernik tętna. Istnieją również bardziej zaawansowane smartwatche, które np. poświęcone są danej dyscyplinie sportowej i potrafią policzyć czas przepłynięcia basenu lub siłę odbijania piłki. Właściwie funkcje są nieograniczone i można znaleźć taki model, który będzie odpowiadała indywidualnym preferencjom. Niektóre smartwatche proponują możliwość prowadzenia rozmowy. W takim wypadku zegarek jest traktowany jako zestaw głośnomówiący smartfonu. W droższych modelach można nawet dzwonić bez potrzeby używania telefonu, dzięki włożeniu karty SIM.

Dobieramy smartwatch do naszych potrzeb

Przy wyborze smartwatchy należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim trzeba zapoznać się z systemem operacyjnym, który jest wgrany na zegarku. Nie każdy smartwatch może współpracować z każdym smartfonem, przy czym nie jest istotne jaki system jest wgrany na zegarku, tylko z jakim może współpracować. Kolejną ważną kwestią przy wyborze są możliwości jakie oferuje dany zegarek. Dla niektórych bardziej istotne będzie to czy można wykonywać połączenia, a dla innych czy jest licznik kroków i miernik kalorii. Niesłychanie istotna jest odporność smartwatcha. Zegarek codziennie może być narażony na wiele różnych czynników, dlatego warto się upewnić czy jest chroniony przed pyłem i wodą. Ponadto ważna jest też pojemność baterii. Na rynku dostępne są smartwatche, które mogą mieć problem z wytrzymaniem jednego dnia bez podłączania do ładowarki, dlatego warto to wcześniej sprawdzić, żeby móc bez obaw cieszyć się z wielu możliwości. Niektóre inteligentne zegarki są dopasowane do konkretnego modelu smartfona.

Jaki smartwatch dla sportowców?

Smartwatche są bardzo przydatne i komfortowe. Zamiast dużego smartfona w kieszeni wystarczy mieć zgrabny zegarek na ręce, a w nim wszystkie najważniejsze opcje. Jest to bardzo wygodne m.in. dla osób uprawiających czynnie sport.

Smartwatch Forever SB-120 to bardzo nowoczesny zegarek w sportowym stylu. Świetnie sprawdza się podczas treningów, jest bardzo wygodny i posiada szereg ciekawych opcji takie jak np. możliwość monitorowania dystansu, licznik kalorii, krokomierz, przypominanie o nawadnianiu organizmu. Ponadto powiadamia o połączeniach i wiadomościach, które przyszły na telefon i pozwala na sterowanie aparatem umieszczonym w smartfonie.

Prezentowany produkt znajduje się w ofercie smartwatchy sklepu IziGSM.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here