Kilka słów o doborze drukarki etykiet

0
2498

Kilka słów o procesie wyboru drukarki etykiet. Wywiad z ekspertem do spraw znakowania Maciejem Kowalskim z firmy HIT-Kody Kreskowe

Kilka słów o procesie wyboru drukarki etykiet.

Wywiad z ekspertem do spraw znakowania Maciejem Kowalskim z firmy HIT-Kody Kreskowe

Z jakimi oczekiwaniami spotyka się Pan w procesie wyboru właściwej drukarki etykiet?

W większości przypadków wybór właściwego urządzenia zależy od profilu Użytkownika, a zwłaszcza od specyficznych uwarunkowań aplikacyjnych. Wielu naszych Klientów to Klienci z branży produkcyjnej, czy przemysłowej, a w takich przypadkach szczególnie ważna jest odpowiednia konstrukcja drukarki. Drukarka etykiet musi pracować odpowiednio również w bardo trudnych warunkach, bez względu na temperaturę, wilgotność, wszelkiego rodzaju produkcyjne pyły itp.. W przypadku wydruków dużej ilości etykiet bardzo ważną cechą jest także niezawodność drukarki etykiet. W moim przekonaniu najbardziej uniwersalną, ale również najbardziej niezawodną drukarką w naszej ofercie jest drukarka CAB MACH 4S.  Jej wysokiej jakości procesor w mgnieniu oka przetwarza zlecenia wydruków, szybkość druku sięga 300mm/s, a duża elastyczność łączenia drukarek CAB z systemami zewnętrznymi, czyni z niej prawdziwego przemysłowego herosa.

Drukarka CAB MACH 4S wygląda dość nietypowo jak na drukarkę przemysłową?

To prawda. Jej konstrukcja jest raczej prosta jak na standardy drukarek etykiet o charakterze przemysłowym. Mimo wszystko dobór odpowiednich materiałów, wysoka jakość wykończenia, duża dbałość o każdy szczegół powodują, że drukarki CAB to sprawdzony sprzęt na lata.

Poprosimy o więcej szczegółów.

Mach 4 to drukarka ładowana od góry. Pokrywa urządzenia może być uniesiona wysoko w górę, co znacznie ułatwia instalację taśmy termotransferowej. Sposób konstrukcji odpowiada drukarkom kompaktowym, biurkowym. Dzięki takiej konstrukcji drukarki CAB mogą być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie brakuje miejsca na przykład na ciasnych liniach produkcyjnych lub pakujących.

Drukarka CAB umożliwia wykorzystanie mechanism centrycznego prowadzenia mediów, do czego to służy?

Mechanizm centrycznego prowadzenia mediów umożliwia zadrukowania nawet bardzo małych etykiet samoprzylepnych wykorzystywanych do np. znakowania płytek PCB. Drukarka CAB Mach 4S to nie tylko zadruk etykiet węższych, ale również zadruk grubszych materiałów- np. osłonek na kable. Dużym plusem opisywanego mechanizmu jest również automatyzacja pracy czujnika obecności etykiety, który w przypadku zakupu takiej drukarki nie będzie wymagał manualnej adaptacji przy zmianie mediów.

Czy zastosowanie mechanizmy prowadzenia centrycznego wymaga specjalnego serwisowania drukarki?

W procesie druku TTR media, czyli taśma termotransferowa oraz etykiety poruszają się wzdłuż głowicy. Jeśli używamy bardzo wąskich etykiet, może dojśc do wytarcia rolek prowadzących na szerokości mediów. Drukarki CAB jako opcja mogą być dostarczane z kompletem, bądź kilkoma kompletami dodatkowych rolek. Takie rolki można oczywiście nabyć juz w trakcie użytkowania drukarki.

Czy praca z drukarką jest prosta?

Dużym plusem opisywanej drukarki CAB jest zastosowanie kolorowego wyświetlacza. To bardzo intuicyjne i wielojęzyczne rozwiązanie dodatkowo upraszcza pracę operatorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here