Jaki telefon wybrać? Takie pytanie zadajemy sobie mniej więcej co dwa lata. A odpowiedź na nie wcale nie jest prosta. Oferta rynkowa jest niezwykle bogata, a producenci kuszą reklamami i promocjami. Modeli smartfonów jest tak dużo, że w ofercie może pogubić się nawet największy fan tych popularnych urządzeń.

Jak zatem przygotować się do wyboru telefonu? Jakie kryteria przyjąć? I jakim nadać najwyższy priorytet? Wiele zależy od przeznaczenia telefonu i dostępnego budżetu.

Telefon do rozrywki

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Telefony już dawno przestały być wyłącznie urządzeniami służącymi do komunikowania się na odległość. Dla wielu z nas połączenia głosowe i wysyłane wiadomości stanowią tylko „dodatkową funkcjonalność”. Do podstawowych należą natomiast możliwość grania,  możliwość robienia zdjęć, możliwość korzystania z mediów społecznościowych oraz możliwość oglądania filmów i słuchania muzyki. Można zatem zaryzykować stwierdzenie, że duża grupa ludzi wykorzystuje swoje telefony głównie w celach rozrywkowych.

Osoby takie powinny wybrać smartfon z dobrym aparatem i wyświetlaczem Ważnym czynnikiem jest także czas pracy na baterii. Należy bowiem pamiętać, że aplikacje służące rozrywce są bardzo energochłonne.

Osoby planujące instalowanie dużej liczby aplikacji powinny także zwrócić uwagę na dostępną pamięć wewnętrzną telefonu. Jej zbyt mała ilość może skutecznie pokrzyżować plany i wymusić rezygnację z lubianych i często niezbędnych aplikacji.

Telefon do pracy

Smartfon to także narzędzie pracy. Osoby wykonujące pracę biurową mogą skoncentrować się na szybkości działania aplikacji i funkcjach komunikacyjnych. Natomiast osoby wykonujące pracę w trudnych warunkach powinny raczej pomyśleć o innych cechach i wybrać smartfon wodoszczelny i odporny na uszkodzenia mechaniczne.

W przypadku telefonów wykorzystywanych w pracy również niezmiernie ważny jest czas pracy na baterii. Szybko rozładowujący się smartfon może skutecznie uniemożliwiać wykonywanie obowiązków służbowych. A przecież nie zawsze istnieje możliwość jego naładowania. Problem ten dotyczy przede wszystkim osób pracujących w terenie. Osoby te powinny bezwzględnie wybrać smartfon z dobrą baterią.

Ciekawym rozwiązaniem jest smartfon dual sim, czyli telefon umożliwiający korzystanie z dwóch kart sim jednocześnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma konieczności noszenia przy sobie dwóch telefonów – służbowego i prywatnego. Jest to zatem poważne odciążenie kieszeni lub torebek, ale również pamięci.

Grunt to dobre przygotowanie

Do wyboru telefonu trzeba się dobrze przygotować. Warto zapoznać się z dostępnymi w Internecie rankingami i korzystać z porównywarek. Należy również zapoznać się z opiniami portali branżowych. Dzięki temu możliwe jest znalezienie telefonu odpowiadającego wszystkim potrzebom i uniknięcie rozczarowań.

Dobre przygotowanie może być również źródłem oszczędności. Może się okazać, że zakup popularnego flagowego modelu nie będzie wcale koniecznością, gdyż wszystkie potrzeby będą wypełniane przez smartfon do 1000 złotych.

Źródło: Allview.pl – Telefony komórkowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here