Każdy, kto myśli o założeniu własnego bloga czy prostej witryny internetowej, może najszybciej to zrobić, sięgając po gotowy system WordPress. W sieci dostępne są zarówno darmowe, jak i bezpłatne szablony o zróżnicowanym wyglądzie i funkcjach. Gdy już zdecydujemy się na któryś z wielu motywów, musimy przejść do wyboru dostawcy hostingu.

Dlaczego warto korzystać z WordPressa?

WordPress to dziś bardzo popularna platforma blogowa, stosowana nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Dzięki dużej gamie praktycznych wtyczek, umożliwia dobre dostosowanie strony do potrzeb użytkowników, a także – w dużym stopniu – do zindywidualizowania wyglądu strony. Platforma to jednak nie wszystko. Za poprawne funkcjonowanie strony odpowiada przede wszystkim hosting www. Czym powinien charakteryzować się dobry hosting? O tym już za chwilę.

Hosting WordPress – najważniejsze cechy, na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem

Firmy dostarczające usługi internetowe prześcigają się w reklamach zapewniających, że ich oferta jest najkorzystniejsza na rynku. Zanim jednak zdecydujemy się zaufać którejś z nich, na spokojnie przyjrzyjmy się parametrom, jakimi się posługują. Dostawca sprawdzonego hostingu powinien nam zaoferować:

  • polskie serwery – nie wszyscy wiedzą, że nawet duże i cieszące się powodzeniem firmy do tej pory używają serwerów zlokalizowanych u naszych zachodnich sąsiadów – we Francji i Niemczech – a te z kolei wczytują strony www znaczniej dłużej niż powinny; lepiej zainwestować kilka złotych więcej w tani hosting, a przy tym – stabilny i dobry;
  • szybką pomoc techniczną – ale także wsparcie w przenosinach z obecnego na szybki hosting;
  • sprawne dyski SSD – sprawdzają się znacznie lepiej niż dyski HDD, wciąż stosowane przez wiele firm;
  • bezpieczeństwo dla systemu WordPress – zapewnione dzięki korzystaniu z Web Application Firewall (WAF), które gwarantuje stronie www bezpieczeństwo przed ewentualnymi atakami hakerskimi. Mówiąc w dużym skrócie, WAF uzupełnia wszystkie luki systemu także wtedy, gdy właściciel witryny zapomni ją zaktualizować;
  • najnowsze technologie (PHP 7) – mają wpływ na szybkość wczytywania stron;
  • tworzenie codziennych kopii zapasowych – pozwala szybko odzyskać stronę w razie ewentualnej awarii;
  • darmowe certyfikaty SSL – tzw. Let’s Encrypt, czyli po prostu bezpieczne szyfrowane połączenie; właściciele stron www powinni wiedzieć, że witryny z szyfrowaniem są lepiej postrzegane przez Google, dzięki czemu mają szansę zająć wyższą pozycję w wyszukiwarce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here