Możliwość nagrywania filmów z wysokości kilku-kilkunastu metrów to nie tylko doskonała zabawa, ale także wyjątkowy sposób na upamiętnienie ważnych wydarzeń i wykonanie niepowtarzalnych zdjęć podczas podróży w egzotyczne miejsca. Co ciekawe, drony z kamerą są coraz tańsze, dzięki czemu nie musisz wydawać na tego typu sprzęt kilku tysięcy złotych. Prostego w obsłudze drona wyposażonego w kamerę dobrej jakości, dającą możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości HD lub nawet Full HD, możesz kupić za niecałe 500zł. Zanim przedstawimy kilka modeli dronów z tego przedziału cenowego, podpowiemy, na co warto zwrócić uwagę, kupując swojego pierwszego drona z kamerą.

Cechy dobrego, ale niedrogiego drona z kamerą

Pomijając kwestię jakości samej kamery, która w dzisiejszych czasach powinna już oferować możliwość nagrywania materiałów wideo w rozdzielczości HD lub Full HD, dobrej jakości dron powinien być wyposażony w kilka ważnych funkcjonalności. Jedną z kluczowych funkcjonalności, w jakie wyposażone są praktycznie wszystkie profesjonalne drony z kamerą, jest funkcja zawisu. Dzięki tej funkcji nagrywany z wysokości film jest bardziej płynny i wyraźny – ma wyższą jakość. Drugą z ważnych funkcji, które wpływają na poprawę jakości nagrywanych filmów, jest sposób sterowania dronem. Dysponując sprzętem wyposażonym w specjalny kontroler z wyświetlaczem, na którym pokazywany jest obraz z kamery w czasie rzeczywistym, zawsze wiemy, co tak naprawdę nagrywamy. Nagrywanie filmów z dronów pozbawionych tego typu funkcjonalności jest znacznie trudniejsze.

Ważnymi cechami dobrego drona wyposażonego w kamerę będzie także długi czas lotu oraz duża wysokość, na jaką dron może się wznieść. Im dłużej dron pozostaje w powietrzu, tym więcej materiału wideo możemy nagrać. Gdy dodatkowo możemy wzlecieć nim na dużą wysokość, oko kamery obejmie większy obszar i nagrany materiał wideo będzie ciekawszy, bardziej wartościowy.

Jakie drony z kamerą do 500zł?

  • Syma X5HC dron z kamerą HD – Syma to popularna marka dronów do zastosowań typowo rekreacyjnych. Nie inaczej jest w przypadku tego modelu, który standardowo wyposażony jest w baterię pozwalającą na wykonanie około 10-minutowego lotu. Bateria jest tania, więc warto dokupić dodatkową sztukę, co wydłuży czas zabawy. Poza tym sama wymiana baterii jest bardzo łatwa i nie zajmuje wiele czasu. Dron ma zasięg około 50 metrów i wyposażony jest w kamerę HD oraz funkcję zawisu, co pozwala na wykonanie lepszej jakości zdjęć i nagranie płynnych filmów z wysokości kilkunastu-kilkudziesięciu metrów. Cena tego modelu drona z kamerą to około 260zł.
  • Syma X8HW dron z kamerą WiFi FPV – to nieco droższy model drona rekreacyjnego, wyposażony w kamerę HD, w funkcję zawisu, w dodatkową stabilizację zapewnioną przez specjalny czujnik barometryczny, a także w opcję podglądu widoku z oka kamery przez smartfon. Oczywiście smartfon nie wchodzi w skład zestawu, ale jeśli masz smartfona i zainstalujesz na nim dedykowaną aplikację, możesz odbierać obraz z drona w czasie lotu i od razu zapisywać go w pamięci telefonu. Model Syma X8HW kosztuje około 500zł. W zamian oferuje wygodne sterowanie, podgląd z kamery w czasie rzeczywistym i opcję nagrywania materiałów wideo od razu na smartfon.

Jeśli zachęciliśmy Cię do zakupu, koniecznie zobacz ofertę dronów z kamerą w sklepie ef3m.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here