Internet to dzisiaj najskuteczniejsze narzędzie do promocji biznesu i to zarówno tego prowadzonego online, jak i tradycyjnego. Wystarczy dobrze wypozycjonowana strona internetowa, by informacja o naszych produktach lub usługach w szybki sposób dotarła do bardzo szerokiego grona odbiorców. Uruchomienie własnej strony www jest proste i szybkie, głównie dzięki firmom hostingowym, które oferują swoje usługi coraz bardziej dopasowane do potrzeb klientów.

Wybierz firmę hostingową
Uruchomienie własnej strony internetowej, zarówno w przypadku firmy jaki i np. freelancera, wygląda tak samo. Na początku warto po prostu wybrać firmę hostingową, która oferuje kompleksowe usługi w tym zakresie, czyli umożliwia:
• wykupienie domeny,
• stworzenie szablonu strony i wypełnienie jej treścią,
• udostępnia miejsce na serwerze dla nowo powstałej witryny
• gwarantuje poprawne działanie strony poprzez oferowanie dobrego sprzętu i późniejsze wsparcie techniczne.

Wykup domenę internetową
Domena, czyli indywidualny i niepowtarzalny adres strony, może być nazwą firmy lub kojarzyć się z oferowanymi przez nią produktami lub usługami. Wybór nazwy jest bardzo ważny, ponieważ jeśli będzie np. zbyt długi lub zbyt trudny do zapamiętania, może obniżyć popularność strony. Równie ważną kwestią jest wybór rozszerzenia domeny. Może być to najpopularniejsza końcówka dla domen krajowych .pl lub .com o zasięgu globalnym. Równie dobrze można się zdecydować na domeny lokalne (np. z końcówką warszawa.pl), domeny z polskimi znakami lub domeny branżowe (.tech, .pizza). Niemal każda firma hostingowa oferuje dzisiaj tanie domeny, jednak zawsze warto dokładnie zapoznać się z jej cennikiem, gdyż najczęściej niska cena dotyczy rejestracji domeny, natomiast jej przedłużenie o kolejny rok jest już o wiele droższe.

Wybierz dobry i tani hosting
Usługi hostingowe są dzisiaj oferowane w naprawdę niskich cenach, dlatego na własną stronę stać praktycznie każdego. Niestety tylko niektóre firmy proponują w ramach niskiej ceny szeroki zakres usług. Wybierając dostawcę hostingu, warto więc zwrócić uwagę nie tylko na podstawowe parametry pakietów (szybkość transferu czy powierzchnia dyskowa), ale także takie kwestie jak: limity kont e-mail oraz domen, czy limit pamięci. Warto sprawdzić, gdzie firma ma swoją serwerownię, a także, czy w standardzie zapewnia ochronę antyspamową i antywirusową, czy oferuje certyfikaty SSL i na jaką pomoc techniczną można z jej strony liczyć. Niektóre firmy oferują dość dobre rozwiązanie dla osób początkujących, które nie do końca wiedzą, jaki pakiet hostingowy wybrać. Przykładowo olsztyńska firma Sprint Data Center pozwala na testowanie swoich pakietów przez 14 dni – za darmo i bez zobowiązań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here