Jaki tuner telewizyjny warto kupić

Jeśli zależy nam na tym, aby móc odbierać telewizję naziemną, nie obędzie się bez specjalnego urządzenia zwanego tunerem telewizyjnym. Czym dokładnie jest tuner telewizyjny? Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając tuner telewizyjny? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który prawdopodobnie rozwieje wątpliwości czytelników.

Tuner telewizyjny (TV)- co to jest?

Istnieje prawdopodobieństwo, że z urządzeniami podobnymi do tunerów telewizyjnych mieliśmy już do czynienia, jeśli korzystaliśmy z telewizji kablowej bądź satelitarnej. Z praktycznego punktu widzenia jest to pewien odbiornik sygnału telewizji cyfrowej bądź naziemnej. Dzięki niemu mamy dostęp do wielu kanałów i multipleksów. Warto jednak dodać, że tego typu urządzenia mają z reguły także wiele dodatkowych funkcji, o których warto wspomnieć. Przede wszystkim jako użytkownicy tunerów telewizyjnych możemy korzystać z elektronicznego przewodnika po programach. Nie ma także problemów, jeśli chodzi o nagrywanie czy też odtwarzanie plików z zewnętrznych nośników, które podłączane są za pośrednictwem złącza USB. Wielofunkcyjne tunery telewizyjne znaleźć można na stronie https://sklep.ferguson.pl/pl/c/Tunery-telewizyjne/70.

Na co zwrócić uwagę wybierając tuner telewizyjny?

Jeśli zależy nam na tym, aby wybrać optymalny tuner telewizyjny, powinniśmy zwrócić uwagę na obsługę kodowania. Ważne jest, by dekodowane były sygnały MPEG-2 i MPEG-4. Istotna jest obsługa standardów telewizji w rozdzielczości Full HD. Często oferowane są nam bowiem darmowe programy, o rozdzielczości 1920×1080. Duże znaczenie mogą mieć również złącza. HDMI, SCART- warto, aby były dostosowane do sprzętu, do którego chcielibyśmy ewentualnie podłączyć tuner. Pamiętajmy o wejściach USB, bowiem umożliwiają one podłączenie dodatkowych urządzeń zewnętrznych. Mogą to być dyski twarde bądź pendrive’y. Nie bez znaczenia są gniazda dźwiękowe. Nie chcielibyśmy przecież oglądać telewizji bez możliwości odtworzenia dźwięku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here