Wybór zasilacza awaryjnego dla firmy jest bardzo istotnym etapem procesu tworzenia wydajnych rozwiązań sieciowych dopasowanych do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Zależnie od wielkości oraz branży, w jakiej działa dana firma, jej sposób użytkowania sieci różni się. Dlatego tak ważny jest przemyślany wybór wszystkich części powstającego centrum danych, aby służyły one długo i wydajnie. W poniższym artykule postaramy się krótko opisać, dlaczego zasilacze awaryjne są tak ważne, jakie są ich rodzaje oraz jaki zasilacz bezprzerwowy powinni wybrać twórcy rozwiązań sieciowych w firmach. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego tekstu będą Państwo mogli z łatwością podjąć decyzję co do zakupu tego produktu.

Czym jest zasilacz awaryjny?

Zasilacz awaryjny inaczej jest nazywamy zasilaczem bezprzerwowym bądź UPSem. Jest to urządzenie elektryczne, które podłączane jest pomiędzy siecią elektryczną, a urządzeniem, które ma zasilać – na przykład komputerem lub serwerem. UPS zazwyczaj wyposażony jest w akumulator, który umożliwia dostarczenie energii do zasilanego urządzenia w przypadku, gdy nastąpi przerwa w pracy głównego źródła zasilania. Wykorzystanie zasilacza awaryjnego umożliwia zapewnienie ciągłości pracy. Jest to bardzo ważna kwestia, zwłaszcza w większych przedsiębiorstwach, w których każdego dnia w centrum danych zachodzi wiele procesów. Gdyby zostały one przerwane, firma ryzykowałaby utratą danych, a w dzisiejszych czasach, gdy rynek zmienia się w niesamowitym tempie, wiązałoby się to z ogromnymi stratami finansowymi, na które żadne przedsiębiorstwo nie chce i nie może sobie pozwolić. Dlatego właśnie każdy z przedsiębiorców, którzy podchodzą poważnie do tworzonych rozwiązań sieciowych, powinien dokładnie przeanalizować potrzeby swojej firmy i zainwestować w zasilacz wysokiej jakości.

Typy zasilaczy UPS

Zasilacze bezprzerwowe możemy podzielić na kilka typów. Postaramy się krótko opisać cztery najpopularniejsze spośród nich.

Zasilacz typu offline – Takie urządzenie zasilane jest bezpośrednio z sieci energetycznej i może przełączyć się na zasilanie akumulatorowe w przypadku braku dopływu prądu. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się raczej w niewielkim biurze. Zapewnia bardzo niski koszt użytkowania.

Zasilacz typu line-interactive – Jest to zdecydowanie ulepszony model offline. Wykorzystanie transformatora falownika do pracy akumulatorowej zwiększa wydajność oraz niezawodność tego typu urządzenia.

Zasilacz typu line-interactive AVR – Ten produkt wyposażony jest w funkcję automatycznej stabilizacji napięcia przy użyciu autotransformatora. Nie przełącza się on na pracę akumulatorową tak często, jak UPSy innego typu, dlatego pracuje bardziej wydajnie i jest odporniejszy na nadwyżki i obniżki napięcia.

Zasilacz typu online – Działanie tego typu zasilacza opiera się na podwójnym przetwarzaniu. Pozwala to na uzyskanie stabilnego napięcia na wyjściu, odpornego na wszelkie zakłócenia czy zaniki mogą wystąpić w napięciu wejściowym. To właśnie ten rodzaj zasilacza bezprzerwowego najlepiej sprawdzi się w przedsiębiorstwach, także tych średnich oraz większych. Zapewnia on kompleksową ochronę wszystkich zasilanych urządzeń. Mimo, iż jest to rozwiązanie kosztowne, to na pewno można uznać je za inwestycję w przyszłość firmy i bezpieczeństwo przetwarzanych danych. Dzięki zastosowaniu takiego UPSa w rozwiązaniach sieciowych, firma zyska spokój oraz pewność co do maksymalnego poziomu bezpieczeństwa sieci. Brak ryzyka związanego z nieprzewidywanymi skutkami możliwych awarii jest bardzo istotny i pozwala na skupienie się na innych aspektach i dalsze rozwijanie firmy.

Zasilacze awaryjne możemy także podzielić ze względu na ich konstrukcję.

Zasilacz typu biurkowego – Jest to rozwiązanie, które nadaje się raczej dla mniejszych firm lub użytkowników indywidualnych. Jego zaletę stanowi przede wszystkim mały, wygodny rozmiar oraz niski koszt eksploatacji.

Zasilacz typu tower – Produkt nazywany inaczej wieżowym lub stojącym. Idealnie sprawdzi się jako ochrona dla serwera. Wykorzystuje architekturę line-interactive. Z pewnością spełni swoje zadanie stanowiąc część centrum danych w większym przedsiębiorstwie.

Zasilacz typu rack – UPS przeznaczony do montażu w tzw. stojaku serwerowym. Pracuje w architekturze line-interactive, zapewnia wysoką wydajność pracy, a także niezawodność. Przeznaczony jest głównie dla większych przedsiębiorstw.

Najbardziej polecane dla firm są zasilacze typu tower bądź rack, jednak każdy twórca profesjonalnych rozwiązań sieciowych powinien dokładnie przeanalizować posiadany sprzęt, potrzeby firmy oraz jej możliwości, a także plany na przyszłość i na podstawie tych danych wybrać najbardziej optymalne i opłacalne rozwiązanie, które powinno służyć przedsiębiorstwu przez kilka lat.

Proponowane marki zasilaczy awaryjnych

 W tej części artykułu polecimy Państwu dwie marki, które posiadają w swojej ofercie wysokiej jakości zasilacze bezprzerwowe. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem, który jest bardzo bogaty – z pewnością każdy z użytkowników znajdzie produkt odpowiadający jego potrzebom.

EATON – Marka z ponad stuletnim doświadczeniem w branży. Tworzy produkty umożliwiające zarządzanie szeroko pojętą energią. Urządzenia Eaton są trwałe, niezawodne, funkcjonalne – przeznaczone dla profesjonalistów. Firma oferuje nie tylko zasilacze bezprzerwowe, ale także jednostki dystrybucji zasilania, szafy stelażowe, urządzenia przeciwprzepięciowe. Marka ta stale stara się dążyć do doskonałości, dlatego jej produkty są dopracowane i zapewniają najwyższą jakość.

Socomec – Firma zajmująca się tworzeniem sprzętu dystrybuującego oraz kontrolującego napięcie w sieciach niskoprądowych. Jej priorytetem jest zapewnianie bezpieczeństwa sieci elektrycznych, dlatego zasilacze bezprzerwowe tej marki są niezawodne i bardzo funkcjonalne. W asortymencie Socomec znajdują się zasilacze jednofazowe oraz trójfazowe.

Gdzie można zakupić wysokiej jakości zasilacze awaryjne?
Najlepiej wybrać firmę, która zajmuje się profesjonalną dystrybucją tego typu produktów i zapewnia usługi najwyższej jakości. Przykładem takiego sklepu jest thomas it.

Firma oferuje szeroki asortyment profesjonalnych urządzeń przeznaczonych do wykorzystania w przedsiębiorstwach. Konsultanci thomas it są znawcami tematyki IT i z pewnością pomogą każdemu z klientów w dobraniu najlepszych rozwiązań, a także będą stanowić wsparcie na każdym etapie zakupu i eksploatacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here