Kuchnie włoskie – nowoczesne i eleganckie

0
2497

Kuchnie włoskie to przyjazne i nowoczesne wnętrza. Umożliwiają one stworzenie unikalnej przestrzeni, gdzie nie tylko dobrze się gotuje, ale także spędza czas ze soba. Podpowiadamy, czym wyróżniają się italskie aranżacje i jakimi zasadami należy się kierować, projektując włoską kuchnię.

  1. Kuchnie włoskie, czyli jakie?
  2. Modułowe rozwiązania
  3. Meble do kuchni włoskiej

Kuchnie włoskie, czyli jakie?

Włochy dla wielu z nas kojarzą się przede wszystkim z wyśmienitą pizzą, makaronem oraz innymi potrawami. Z tego powodu kuchnie włoskie wyróżnia nie tylko niezwykły styl, ale także funkcjonalność. Dzięki odpowiednio zaplanowanej kuchni o wiele szybciej i łatwiej przygotowuje się wszelkie posiłki.

Włosi nie lubią w kuchniach nadmiaru. Wiedzą oni bowiem, że wszystko, co jest zbędne, przeszkadza w gotowaniu, a z pomieszczenia robi się nieestetyczna graciarnia. Dlatego kuchnia powinna zawierać w sobie tylko niezbędne elementy, wykonane z najwyższej jakości, usprawniając gotowanie.

Modułowe rozwiązania

Jeśli mielibyśmy jednym słowem określić kuchnie włoskie, byłoby to: modułowość. Typowa zabudowa z południa Europy składa się z różnych kształtów, wymiarów oraz kolorów. Jest tu dużo miejsca na kreatywność i eksperymenty. Dzięki temu uzyskujemy unikalny charakter takiego wnętrza.

Wiele rozwiązań może zaskakiwać. Włoskie kuchnie lubią bowiem przełamywać klasyczne zabudowy i tworzyć oryginalne połączenia. Nie powinny nas zatem dziwić nieregularne linie szafek, czy też wystawanie poszczególnych modułów na boki.

Z innych unikalnych cech, z jakimi możemy się spotkać, oglądając projekty kuchni, to zawieszanie półek na suficie, efekt trójwymiarowych frontów oraz wyspy, które mają formę szafek połączonych z blatem. Te wszystkie niespotykane rozwiązania w połączeniu z subtelnością mogą stworzyć nie tylko nowoczesne, ale również przytulne wnętrze, w którym miło jest spędzać czas.

Meble do kuchni włoskiej

Aby powstała włoska kuchnia, najlepiej jest wybrać meble, które powstały właśnie w tym regionie. Daje nam to pewność, że zastosowane w nich rozwiązania wpisują się idealnie do dobranej konwencji. Istnieje oczywiście szereg marek, które mają swoją siedzibę w Polsce. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z ich usług. Jednakże zwróćmy uwagę na wykończenie mebli oraz wykorzystane materiały.

Jakie zatem kolory kochają kuchnie włoskie? Właściwy klimat uda nam się osiągnąć dzięki subtelnym, stonowanym barwom. Kolorystyka mebli powinna być bezpretensjonalna, nawet jeśli ich forma bywa czasem zaskakująca. Sięgajmy zatem po kremowe odcienie, jak też biel i brąz. Gamę barw możemy przełamać dodatkami delikatnego różu lub turkusu, jednakże uważajmy z ilością dodatków w tym kolorze, aby nie przytłaczały one pozostałych elementów aranżacji.

Nie bez znaczenia jest także materiał, z którego zostały wykonane meble. Oczywiste, że musi być on najwyższej jakości. Zasada ta dotyczy wszystkich projektów. Jednakże kuchnie włoskie to przede wszystkim dominacja naturalnych materiałów jak kamień czy drewno. Warto także zdecydować się na porcelanę.

Żeby uzyskać jeszcze ciekawszy efekt dekoracyjny, możemy wybrać nieoszlifowane materiały, które nadadzą kuchni surowości, współgrającej z subtelnymi odcieniami mebli. Nieobrobiony kamień sprawdzi się zatem idealnie na podłogach lub ścianach. Jego kolor dobierajmy podług innych elementów.

Jak zatem stworzyć idealną kuchnię włoską? Pamiętajmy głównie o zachowaniu estetycznego i eleganckiego wykończenia. W tym celu świadomie dobierajmy barwy mebli. Z kolei w otrzymaniu nowoczesnego efektu, wykorzystajmy ich modułowość. Takie rozwiązania umożliwią nam również dopasowanie kuchni do naszych indywidualnych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here