Naprawa sprzętu na odległość. Czy jest to możliwe?

Zdarza się, że uszkodzony telefon, komputer, czy tablet nie może zostać naprawiony w miejscu zamieszkania. Częstą przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak odpowiedniego serwisu w najbliższej okolicy. Na szczęście takie serwisy jak Apple Fix z Wrocławia wychodzą naprzeciw swoim klientom i oferują naprawę na odległość. Jak to możliwe? Wyjaśniamy w artykule!

Jakie usterki dotykają urządzenia Apple?

Apple to jedna z najpopularniejszych marek na świecie, która oferuje najwyższej jakości produkty. W parze z wysoką ceną idzie perfekcyjna jakość wykonania, dlatego te urządzenia nie psują się aż tak często. Usterki fabryczne są prawdziwą rzadkością. Użytkownicy doceniają możliwość korzystania ze smartfonów, komputerów i laptopów przez wiele lat. Jednak zdarzają się awaryjne sytuacje, gdy urządzenie przestaje działać, bądź dochodzi do jego uszkodzenia.

Popularne usterki w iPhone’ach najczęściej dotyczą ekranu. Zbita szybka, bądź niesprawny wyświetlacz – z takimi problemami przychodzą do serwisów posiadacze urządzeń z logo nadgryzionego jabłka. W urządzeniach Apple bardzo często są wymieniane również baterie. To zupełnie normalne, ponieważ ogniwa po pewnym czasie tracą swoją oryginalną pojemność. Wymiana baterii w MacBooku, iPhonie (https://applefix.pl/wymiana-baterii-iphone/), czy iPadzie jest jedynym dobrym rozwiązaniem.

Nie wszystkie produkty Apple są wodoodporne, co skutkuje zalaniem obudowy. Wystarczy chwila nieuwagi, aby wylać wodę lub inną ciecz na powierzchnię komputera. W zdecydowanej większości przypadków takie urządzenie można uratować. Wizyta w serwisie jest wówczas niezbędna. W przypadku iPadów zazwyczaj usterki dotykają wyświetlacza, czytnika linii papilarnych Touch ID, a także baterii. W bardziej złożonych przypadkach może być konieczna wymiana płyty głównej.

Jak działa naprawa wysyłkowa?

W wielu przypadkach urządzenia Apple są naprawiane w serwisie na miejscu. Co zrobić w sytuacji, gdy w najbliższej okolicy nie znajduje się żaden specjalista? Firma Apple Fix z Wrocławia wprowadziła do swojej oferty opcję naprawy wysyłkowej, która otwiera przed wieloma osobami zupełnie nowe możliwości. Cały proces nie jest skomplikowany, a już po kilku dniach możesz mieć swój sprzęt z powrotem w domu.

W pierwszej kolejności należy wypełnić formularz, w którym trzeba przedstawić serwisowi, z jaką usterką masz problem. Na tej podstawie poznasz orientacyjny koszt naprawy. Po akceptacji warunków, AppleFix zamawia kuriera do odebrania przesyłki z Twojego domu. Gdy tylko paczka dotrze do serwisu, to rozpocznie się diagnoza sprzętu. Serwis skontaktuje się, aby przedstawić pełną wycenę. Po zatwierdzeniu rozpocznie się naprawa. W przypadku drobnych usterek nie będzie ona trwała dłużej niż jeden dzień. Naprawiony sprzęt zostanie zapakowany przez serwis i odesłany na wskazany adres. Czas oczekiwania zależy od firmy kurierskiej, jednak nie powinien on przekraczać dwóch dni roboczych.

W ten sposób bez wychodzenia z domu możesz mieć naprawionego iPhone’a, iPada, czy komputer Mac. Opcja naprawy wysyłkowej jest świetna nie tylko dla osób, które nie mają w okolicy serwisu. To także duża oszczędność czasu i brak konieczności planowania wyprawy do serwisu.

Czy taka forma naprawy sprzętu jest bezpieczna?

Jak najbardziej tak. Sprzęt jest zapakowany tak, aby podczas przesyłki nie doszło do jego uszkodzenia. Zostawiając swój sprzęt pod opieką fachowców masz pewność, że zostanie on naprawiony zgodnie z obowiązującymi standardami. Do naprawy telefonów, tabletów, czy komputerów są wykorzystywane tylko oryginalne części. Jeśli chcesz trochę zaoszczędzić, to oczywiście jest możliwość wyboru wysokiej jakości zamienników. W AppleFix to klient ma decydujące słowo o stosowanych częściach zamiennych. Niestety taka praktyka nie jest regułą, ponieważ jest wiele serwisów, które stosują zamienniki bez wiedzy klienta.

Dlaczego warto skorzystać z naprawy sprzętu na odległość?

Naprawa wysyłkowa to nowy sposób, który jest bardzo komfortowy dla każdego klienta. Już teraz nie musisz jechać przez pół miasta, aby zawieźć swojego iPhone’a do serwisu. Odbiór paczki przez kuriera w ustalonych godzinach, błyskawiczna wycenia i naprawa, to główne argumenty, które przekonują do skorzystania z takiej usługi. Specjaliści z AppleFix zajmą się  każdym urządzeniem z logo nadgryzionego jabłka. Atrakcyjne ceny i stosowanie oryginalnych części zamiennych powoduje, że urządzenie będzie wyglądało i działało, jak nowe. Każdy, kto szuka fachowej pomocy powinien zwrócić się właśnie do AppleFix. Teraz, nie musisz już mieszkać we Wrocławiu, aby Twój komputer, telefon, czy tablet został naprawiony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here