kasa fiskalna

Przedsiębiorcy rozliczający się z urzędami skarbowymi na bazie wyciągów z kas fiskalnych doskonale znają problematykę tych niepozornych, a tak ważnych urządzeń. Działająca kasa wraz z drukarką paragonów czy faktur to już niemal obowiązkowy element wystroju sklepów, lokali usługowych czy gastronomicznych. Jednak pod niepozornością kryją się czasem bardzo skomplikowane problemy.

Kasa: sama czy z drukarką?

Pierwszym z nich jest decyzja, czy lepiej zakupić samą kasę fiskalną czy też połączoną od razu z drukarką. W przypadku opcji bez drukarki trzeba będzie wtedy wykorzystać zewnętrzne urządzenie i dodatkowo je podpiąć, co oznacza większe koszty zakupu, ale i… więcej kabli do ogarnięcia. Kasa fiskalna wraz z wbudowaną drukarką pozwala zaoszczędzić na zakupie jednego urządzenia, zajmuje mniej miejsca w sklepie i nie trzeba się martwić o kilometry niepotrzebnych kabli. I chociaż to ostatnie wydaje się problemem na wyrost, to w praktyce wcale takie nie jest.

Podłączenie terminala płatności mobilnych

Druga kwestia to konieczność podłączenia pod kasę zewnętrznego terminala służącego do płatności mobilnych. Oznacza to również, że kasa musi mieć stałe i bezpieczne połączenie internetowe. To wręcz konieczność w obecnych czasach, gdy już połowa transakcji sprzedażowych odbywa się w formie bezgotówkowej. Dlatego ważne jest, aby wybrać kasę fiskalną z odpowiednim oprogramowaniem, które pozwala na swobodne podłączanie terminala i będzie z nim w pełni kompatybilne.

Podłączenie wagi i czytników

Równie istotne, zwłaszcza przy regularnej sprzedaży, jest wybranie takiego modelu kasy fiskalnej np. od https://www.mezametlublin.pl/, który umożliwia też podłączenie chociażby wagi oraz czytnika kodów kreskowych. To rozwiązania znane już nie tylko z dużych sklepów wielobranżowych czy marketów, ale też małych sklepików osiedlowych, w których czytniki znacznie przyśpieszają obsługę klienta. Kasa fiskalna powinna posiadać uniwersalne oprogramowanie umożliwiające szybkie i bezproblemowe podpięcie takich zewnętrznych urządzeń, a także ich dowolne programowanie nawet na odległość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here