Podstawowe funkcje laptopa biurowego – na co zwrócić uwagę

0
2715

Kupujesz nowy sprzęt, wracasz do domu lub biura, rozpakowujesz cały zestaw i cieszysz się inwestycją. Tak wygląda jedynie teoria, lecz jeśli chcesz, by zakupy były tak satysfakcjonujące i proste w praktyce, musisz wiedzieć, na co zwrócić uwagę – zwłaszcza gdy chodzi o asortyment komputerowy.

Po co kupować laptop, jeśli nie zamierzasz wynosić go poza teren biura? Zrozumieją to na pewno pracownicy korporacji i większych firm, w których kierownictwo, handlowcy oraz dyrektorzy podróżują po pomieszczeniach lub piętrach ze swoimi komputerami. Wykonując projekt lub chcąc przedstawić realizację swoim przełożonym, ciężko wszystko wysyłać za pomocą sieci lub cały czas przenosić dane przy pomocy pendrivów, zewnętrznych dysków itp. Lepiej po prostu udać się do przełożonego z laptopem i podłączyć go bezpośrednio do projektora.

Parametry techniczne i wielkość

Skoro nie musisz pracować ze sprzętem na kolanach w ciasnym autobusie lub aucie, możesz pozwolić sobie na nieco większy model – 15,6 będzie optymalnym wyborem spełniającym oczekiwania. Dopasowanie parametrów zależy od oczekiwań specjalisty – innego komputera będzie potrzebować grafik, copywriter, handlowiec i pracownik odpowiedzialny za obsługę klienta.

Nie ma sensu inwestować w Dell Precision 7530, gdy wykonywane będą na nim jedynie prace administracyjne, np. moderowanie komentarzy. Użytkownik nie wykorzysta jego potencjału nawet w 50-procentach, dlatego dużo lepszym rozwiązaniem będzie tańszy, lecz równie satysfakcjonujący Dell Vostro 3568.

Możliwości zabezpieczenia

Pracownik zawsze odpowiedzialny jest za ewentualny wyciek danych lub tajemnic handlowych. Obowiązkiem specjalistów jest zabezpieczenie stanowiska pracy lub wyposażenia, gdy odchodzą oni od biurka i pozostawiają komputer. Samo hasło nie wystarczy – w końcu złodziej może wejść, zabrać sprzęt i wyjść (jeśli pracuje w danym miejscu). Nim ktoś zorientuje się, co właśnie się wydarzyło, prawdopodobnie dane lub ważne pliki zostaną już skradzione.  

Modele biznesowe często są wyposażone w:

  • czytnik linii papilarnych,
  • Noble lock,
  • Kensington lock konektor.

Przykładem produktu, który dysponuje takimi elementami, jest Dell Latitude 5590. Posiada on zarówno czytnik linii papilarnych, jak i Kensington lock konektor.

Pamiętajcie, że samo hasło to nie wszystko. Złodzieje za delikatne dane klientów lub tajemnice handlowe dużej firmy, są w stanie zaryzykować znacznie więcej, niż tylko swoją posadę.

Podłączenie laptopa do replikatora lub stacji dokującej

Biurka osób odpowiedzialnych za szkolenia, wykłady lub prezentacje, zawsze powinny być wyposażone w funkcjonalne replikatory.

Gdy do Twojego komputera podłączony jest projektor, słuchawki, niezależny mikrofon, kamera internetowa, internet za pomocą RJ45 i drukarka, ciężko wszystko odłączyć, by udać się na chwilę z laptopem do przełożonego. Teraz wyobraź sobie, że musisz wrócić i wszystko od nowa podłączyć, by poprawić materiały. Replikatory portów eliminują ten problem, gdyż wszystkie urządzenia podłączone są bezpośrednio do nich, a one jednym złączem do laptopa.

Replikatory i stacje dokujące należy dopasować do sprzętu. Nie wszystkie modele tego samego producenta, są kompatybilne z każdym komputerem.

Odwiedzając Gigam.pl, znajdziecie wiele laptopów o zróżnicowanych parametrach, zabezpieczeniach i cenach. Bez problemu dopasujecie asortyment spełniający Wasze oczekiwania. Pamiętajcie jednak o tym, by wybrać również akcesoria ułatwiające wykonywanie obowiązków służbowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here