Kabel USB do telefonu

0
2076

Planując zakup nowego produktu takiego jak kabel USB do telefonu musimy sprecyzować przede wszystkim dwie istotne kwestie – jakie złącze jest wbudowane w naszym telefonie i czy potrzebujemy kabel wyłącznie do transferu danych czy chcemy móc nim także ładować akumulator.

W zależności od producenta i modelu telefonu możemy spotkać trzy rodzaje slotów USB. Producent telefonów iPhone – Apple montuje w swoich urządzeniach tylko jeden typ – mianowicie Lightning. Nie znajdziemy tego złącza w smartfonach innych producentów. Samsung, Huawei, LG i pozostali twórcy telefonów wykorzystują złącza microUSB lub typ-C. Dobrze przyjrzyjmy się jakie znajduje się w naszym telefonie bo na pierwszy rzut oka łatwo się pomylić jednak próbując użyć na siłę kabla z innym złączem zepsujemy slot w naszym urządzeniu.

Jeśli chcemy wykorzystać kabel zarówno do ładowania jak i przesyłania danych koniecznie dopytajmy sprzedawcę czy dany przewód ma takie możliwości. W sprzedaży są kable, których zadaniem jest tylko przesył danych co rodzi ograniczenia i potrzebę dokupienia drugiego kabla do ładowania.

W ofercie sklepów internetowych znajdziemy kable USB różniące się od siebie w wielu kwestiach innych niż rodzaj złącza. Najbardziej tradycyjne to kable w gumowej otulinie, występują w różnych długościach od 80cm do nawet 3m.

Jeśli chcemy by nasz przewód posiadał mocniejszą obudowę wybierzmy taki wykończony specjalnie plecionym włóknem. Splot ten jest wytrzymalszy na zaginania. W sytuacji, gdy kabla używają dzieci lub podczas ładowania zdarza nam się korzystać z telefonu wtedy najbardziej na uszkodzenie narażone są okolice złącza. By uniknąć sytuacji wyłamania tego elementu zaopatrzmy się w kabel ze wzmacnianym złączem. Kabel taki w okolicy złącza posiada wzmocnienie w postaci odlewu z wytrzymałego materiału, najczęściej elastycznego i odpornego na temperaturę oraz odkształcenia TPU.
Jeśli dotychczasowy kabel wciąż się plątał, postawały na nim supełki i ciężko było go rozplątać pomyśl o kablu płaskim. Kształt otuliny, którą pokryty jest przewód jest zbliżony do kształtu paska, dzięki czemu kabel nie plącze się.

Kable mogą posiadać również inne, dodatkowe funkcje – producenci prześcigają się w wymyślaniu różnych udogodnień.

Jeśli posiadamy więcej niż jeden telefon i każdy z nich ma inny port USB, wtedy świetnym rozwiązaniem są kable multifunkcyjne 3w1. Kabel tego typu z jednej strony posiada tradycyjne złącze USB z drugiej zaś rozgałęzia się na trzy końcówki kompatybilne z portami różnych urządzeń. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są kable z magnetycznymi końcówkami. Złącze pasujące do urządzenia jest przytwierdzone do kabla solidnym magnesem, w chwili gdy akurat smartfon nie pobiera energii końcówka może pozostać w jego porcie chroniąc przed zabrudzeniami.

Baseus znany producent akcesoriów GSM stworzył kabel z funkcją podstawki. Specjalnie skonstruowane złącze, które ustawione pod kontem utrzymuje smartfon w pozycji horyzontalnej pozwalając w wygodny sposób oglądać np. filmy lub prezentacje.

Niezastąpione w samochodowych ładowarkach są kable spiralne – rozciągają się do znacznych rozmiarów gdy jest taka potrzeba ale dzięki formie sprężynki nie przeszkadzają w prowadzeniu samochodu swoja nadmierną długością. Podobne zastosowanie ma kabel spakowany jest w ergonomiczny pojemniczek. Przewód nawinięty jest na rolkę, co sprawia, że możemy wyciągnąć dokładnie taka długość, jaka jest nam akurat potrzebna. Doskonałe rozwiązanie szczególnie do biura gdzie i tak występuje nadmiar kabli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here