Roboty od Universal Robots

Firma Universal Robots to duński producent małych, a zarazem – jak sama nazwa wskazuje – uniwersalnych robotów przemysłowych, które współpracują z wieloma, ponad osiemnastoma tysiącami środowiskami produkcyjnymi. Roboty współpracujące z liniami produkcyjnymi, między innymi z firmą Bajaj Auto (podnoszenie i umieszczanie), Paradigm (polerowanie), Continental (obsługa maszyn) i tym podobne są dostosowywane do indywidualnych potrzeb producentów. Dzięki nim, optymalizacja procesu produkcyjnego jest znacząco ułatwiona.

Firma Universal Robots powstała w 2005 roku, w mieście Odense zlokalizowanym w Danii. Obecnie producent ten zatrudnia ponad pięciuset pracowników. Wśród najważniejszych robotów firmy znajduje się kompaktowy blot stołowy UR3, blot UR5 oraz UR10. Wszystkie trzy produkty cechują się sześcioprzegubowymi ramionami oraz bardzo małą masą, odpowiednio jedenaście, osiemnaście oraz dwadzieścia osiem kilogramów. Pierwsze dwa roboty posiadają udźwig trzech i pięciu kilogramów oraz promień roboczy pięćset i osiemset pięćdziesiąt milimetrów. UR10 z kolei ma udźwig dziesięciu kilogramów oraz zasięg tysiąca trzystu milimetrów. Każdy z wyżej wymienionych produktów może obracać się o trzysta sześćdziesiąt stopni i – co ważne – o sto osiemdziesiąt stopni w jedną sekundę. Roboty posiadają dokładność powtórzeń co do jednej dziesiątej milimetra.

Roboty współpracujące Universal Robots można dostosować do konkretnej pracy i zadania, a ramię jest w stanie pracować w dwóch trybach działania funkcji bezpieczeństwa, to jest normalnego oraz zredukowanego.

W bieżącym roku, firma Universal Robots wprowadziła na rynek nową generację robotów o nazwie e-Series. Roboty współpracujące mają podnosić standard oraz posiadają wyższą dokładność powtarzalności, a także momentu obrotowego. To wszystko spowodowane jest wbudowanym czujnikiem siły. Dodano także kilka funkcji bezpieczeństwa. Same roboty są bardziej intuicyjne, a ich programowanie zostało uproszczone. Co więcej, dodano do nich większą ilość kreatorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here