Wraz z końcem kwietnia mija termin składania deklaracji podatkowych. Jest to powszechny obowiązek, dotyczący wszystkich osób, osiągających udokumentowane przychody. Warto pomyśleć o tym wcześniej, zamiast odkładać na ostatnią chwilę. Jeśli nie wiesz, jak rozliczyć PIT, przeczytaj poniższy tekst. Powinien rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości.

Czym jest PIT?

Jego nazwa pochodzi od angielskiego sformułowania Persnal Income Tax, oznaczającego podatek dochodowy. PIT to formularz, który uzupełnia się w celu dokonania rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowy. Na podstawie wpisywanych do niego danych dotyczących przychodów osiągniętych za ubiegły rok, otrzymujemy kwotę należnego do zapłaty podatku. W zależności od sposobu rozliczania z urzędem przez cały rok, może wystąpić nadpłata, czyli populary zwrot podatku lub niedopłata, którą będziemy musieli uregulować.

W zależności od rodzaju otrzymywanego przychodu, rozliczenie pit 2018 może się odbywać na różnych rodzajach druków. Do najpopularniejszych z nich należą PIT 37 oraz PIT 36.

Bardzo ważne jest, aby wypełnione formularze dotarły do odpowiedniej placówki w określonym terminie. Dla większości płatników ostatnim dniem składania deklaracji podatkowych jest 30.04 bieżącego roku.  Jeśli chcesz zaczerpnąć więcej informacji w tym temacie, odwiedź stronę https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit/- czekają tam na Ciebie fachowo i przystępnie opisane zagadnienia.

Jak rozliczyć PIT?

Jeśli nie potrafisz zrobić tego samodzielnie, albo boisz się popełnienia błędu w czasie rozliczania pit 2018 program stworzony w tym celu powinien ułatwić Ci  zadanie. Na rynku dostępnych jest kilka podobnych produktów, które łatwo znajdziesz, wpisując w wyszukiwarce hasło „pity 2018 gdzie najlepiej rozliczyć” itp. My polecamy program który można pobrać tutaj:  https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit/. Jest on darmowy, bardzo prosty w obsłudze, szybki i skuteczny. Pozwala na bezbłędne wypełnienie zeznania podatkowego, obliczając wszystkie wartości na podstawie danych zawartych w PIT-ach otrzymanych od pracodawców. Sprawnie wychwytuje  ewentualne pomyłki i pozwala szybko je skorygować. Dodatkowo, daje możliwość rozliczenia się z Urzędem Skarbowym bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy wybrać placówkę odpowiadającą naszemu miejscu zamieszkania, a następnie wysłać do niej PIT za pomocą poczty elektronicznej. Oczywiście, można zrobić to również w bardziej tradycyjny sposób- wydrukować, a następnie wysłać pocztą lub zanieść do wybranego urzędu samodzielnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here