Zakazane hasztagi na Instagramie

Hashtagi są popularnymi znacznikami, chętnie wykorzystywanymi na Instagramie. Dzięki nim, z łatwością można oznaczyć dany produkt, usługę, firmę, lub zjednoczyć się z innymi użytkownikami. Znaczniki, mogą być wykorzystywane zarówno przez osoby prywatne, jak i firmy, co umożliwia promowanie produktów, zwiększenie zasięgów oraz łatwiejszą segregacje produktów i usług.

Korzystając z hashtagów należy pamiętać, że część z nich, może być zablokowana. Dzieje się tak dlatego, by ograniczyć między innymi mowę nienawiści, seksizm, czy rasizm. Nim zaczniesz stosowanie hashtagów, koniecznie upewnij się, czy nie znajdują się one na liście zakazanych słów.

Zakazane hashtagi na instagramie. Dlaczego należy ich unikać, i jakie są konsekwencje, wynikające z ich używania?

Instagramowe konto, ma wiele korzyści. Dzięki niemu, możemy z łatwością promować swoje usługi, oraz treści. Takie zachowanie, zwiększa zasięg posta, co przekłada się na zwiększenie grona odbiorców, i ewentualne dochody. Aby skutecznie zwiększyć zasięgi, wiele osób korzysta z innego, równie ciekawego sposobu, jakim są hashtagi. Ich dodawanie, wpływa na promowanie postów, a te docierają do większego grona odbiorców. Niestety, niewłaściwa publikacja treści, może nieść ze sobą ogromne konsekwencje, dlatego koniecznie sprawdź, jakich hashtagów unikać, oraz jakie są konsekwencje, publikowania zakazanych znaczników.

Zakazane znaczniki, wykorzystywane w publikowanym poście, mogą doprowadzić do usunięcia posta, a nawet blokady konta. Często, jest to parę godzin, ale niekiedy może zdarzyć się tak, że konto zostanie zablokowane na kilka dni, a nawet trwale. Drugą konsekwencją, jest nie wyświetlanie danej treści, przez co zmniejszą się zasięgi oraz widoczność konta. Nie trudno się domyślić, jakie mogą być tego konsekwencje, dlatego starajmy się unikać tego typu znaczników.

Jakie hashtagi są zakazane?

Wśród wielu dostępnych hahtagów, publikowanych w treści, są takie, których należy unikać, Należą do nich wszystkie słowa, wskazujące między innymi na rasizm, pornografię, pedofilię, przemoc czy seksizm. Aby uniknąć nieprzyjemności, warto sprawdzać słowa, przed dodaniem ich do postu. Jak to zrobić?

Łatwy sposób na sprawdzenie zakazanych hashtagów

Istnieje sprawdzony, stuprocentowy sposób, na sprawdzenie czy dany hashtag, nie jest przypadkowo zakazany. Wystarczy wejść w aplikację instagram, lub zalogować się w przeglądarce, otworzyć wyszukiwarkę, czyli tak zwaną lupkę, oraz wpisać słowo, które zamierzamy opublikować. Jeśli wyświetla się ono w wyszukiwarce, możemy mieć pewność, że nie jest ono zakazane, a co za tym idzie zablokowane.

Aby ułatwić użytkownikom wyszukiwane znaczników. instagram udostępnił opcje, wyszukiwania kilku słów jednocześnie. Można wpisać nawet do 30 słów podczas wyszukiwania. Takie rozwiązanie, pozwala zaoszczędzić czas, na sprawdzaniu słów.
Istnieje jeszcze inny, równie pomocny sposób. Wiele stron internetowych, oraz blogów, prowadzi szczegółowy spis słów, które są zakazane na instagramie. Publikują je w formie tak zwanych paczek, czyli dokumentów, lub w spisie, z opcją lupki. Dzięki temu, można wpisać dowolne słowo, które chcemy sprawdzić. Jeśli znajduje się ono na liście słów zakazanych, podświetli się w treści, i użytkownik będzie miał pewność, czy może je użyć w poście czy też nie. Korzystanie ze stron internetowych oraz blogów, pozwala zaoszczędzić czas, oraz sprawdzić, jakie słowa znajdują się na liście czasowo, a które na stałe. Jeśli chcesz uniknąć zablokowania lub usunięcia na stałe swojego instagramowego konta, koniecznie skorzystaj z tej opcji.

Podsumowanie

Instagram, jest świetnym miejscem, na wyrażanie swojego zdania, oraz idealnym narzędziem, do promowania firmy, czy też pasji. dzięki publikacji wielu ciekawych treści, zdecydowanie łatwiej można zdobyć wiedzę, zyskać ciekawe porady, które wykorzystamy na co dzień, lub znajdziemy informacje na temat ulubionych marek i firm, działających w okolicy. Jest to również świetny sposób, na nawiązanie nowych znajomości, w tym biznesowych, oraz na tak zwane wybicie się. Aby jednak osiągnąć sukces, należy przestrzegać regulaminu, oraz używać jak największej ilości hashtagów. Dzięki nim, zwiększymy zasięg postu, dotrzemy do większego grona odbiorców, oraz osiągniemy lepsze statystyki. Używajmy ich więc jak najwięcej, jednak dla własnego bezpieczeństwa, sprawdźmy, czy słowa nie są zakazane, by uniknąć przykrych konsekwencji, wynikających z niewiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here