8 sposobów doładowania konta – czy znasz je wszystkie

Nawet osoby, które nie korzystają z usługi na kartę, są w stanie wymienić jakąś metodę doładowania konta. Zaś osoby, które używają telefonu czy internetu prepaid, są na pewno w stanie wymienić takich metod zdecydowanie więcej. Czy jednak wszystkie? Okazuje się, że jest ich aż 8. Jeśli nie znasz ich wszystkich – zapraszamy do lektury!

  1. Karta zdrapka – zdecydowanie najpopularniejsza metoda doładowania konta, jej powszechność wynika z dostępu do kart – bez problemu można je kupić w wielu sklepach, kioskach, marketach czy stacjach benzynowych.
  2. Doładowanie przez internet – wygodne i szybkie, ale uwaga – dla bezpieczeństwa najlepiej korzystać tylko z serwisów swojego operatora, na przykład dla Orange będzie to: https://doladowania.orange.pl/.
  3. Za pośrednictwem serwisu bankowego – coraz więcej banków oferuje możliwość doładowania telefonu bezpośrednio z poziomu rachunku rozliczeniowego.
  4. Za pośrednictwem aplikacji operatora – najwięksi operatorzy oferują swoim abonentom możliwość skorzystania ze specjalnych aplikacji. Okazuje się, że można dzięki nim nie tylko zarządzać swoją usługą, ale również doładować telefon.
  5. Za pośrednictwem telefonu z abonamentem – w przypadku takiej formy doładowania do rachunku numeru z abonamentem doliczana jest kwota zasilenia konta. Metoda najczęściej stosowana przez rodziców, którzy doładowują tak konta swoich dzieci.
  6. Za pośrednictwem innego telefonu na kartę – jest to metoda pośrednia, bo aby jej dokonać i tak trzeba kupić kartę zdrapkę lub posiadać wydruk z terminala. Niemniej posiadając telefon na kartę, można doładować usługę prepaid innego numeru.
  7. Za pośrednictwem terminala płatniczego – dzięki powszechnemu dostępowi do transakcji bezgotówkowych i terminali płatniczych jest to niezwykle wygodna i powszechnie dostępna forma doładowania konta. Wystarczy posiadać przy sobie jedynie kartę płatniczą.
  8. Za pośrednictwem bankomatu – niektóre bankomaty umożliwiają nie tylko wypłatę pieniędzy. Wybierając opcję „inne usługi”, można doładować konto telefonu bezpośrednio pieniędzmi z konta.

Dzięki tej liście z całą pewnością każdy użytkownik telefonu na kartę nigdy nie znajdzie się już w sytuacji, że będzie chciał doładować telefon, ale nie będzie miał możliwości. Tych – jak się okazuje – jest o wiele więcej, niż się powszechnie sądzi. Powyższa lista została stworzona na podstawie możliwości doładowania w sieci Orange.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here