materac

Człowiek spędza niemal jedną trzecią swojego życia śpiąc. Od jakości snu zależy samopoczucie w ciągu całego dnia, nie ma więc wątpliwości, że jest to sfera życia, której warto poświęcić czas i uwagę. Dobrze wyspany i wypoczęty człowiek to człowiek szczęśliwy. Spać można różnie i na różnych podłożach, jednak najlepszą opcją jest spanie w wygodnym łóżku.

A wygodne łóżko to wygodny, dobrze dostosowany materac. Nie może być on za twardy, bo wówczas obudzimy się poturbowani, nie może być też zbyt miękki, bo sen również nie będzie komfortowy. Jaki materac do spania kupić? Wybór materaca najlepiej poprzedzić wizytą w sklepie, w którym można wypróbować różne materace i położyć się chociaż na chwilkę na kilku różnych. Sklepy oferują obecnie szeroką gamę materacy, różnią się one przede wszystkim tak zwanymi klasami twardości oraz materiałem, z którego są wykonane. Możemy więc wybrać materac piankowy – zrobiony z miękkiej pianki, materac kieszeniowy – który w swojej konstrukcji wykorzystuje sprężyny.

Popularne w ostatnich latach są też materace kokosowe, zrobione z włókien kokosa. Równie ważną rzeczą jest twardość materaca i tu mamy możliwość wyboru najczęściej 4-5 klas twardości – od najtwardszego do najmiększego. Jest to kwestia indywidualna, lepiej jednak jest spać na twardszym podłożu, dzięki czemu nasz kręgosłup odpoczywa. Poza materacem pozostaje jeszcze wybór łóżka i stelażu.

Rama łóżka może być drewniana lub z obiciem z miękkiego materiału, co jest korzystne zwłaszcza dla zagłówko, który posłuży do oparcia się – warto, aby było to wygodne. Wyboru łóżka i materaca można dokonać nawet nie wychodząc z domu, przez internet, np. przez stronę salon snu www.new-hever.pl. Jest to sprawdzony sklep, w którym można dokonać dobrych zakupów w konkurencyjnych, niskich cenach, nie tracąc na jakości. W sklepie można wybrać też spośród różnego rodzaju stelaży do łóżka. Mogą być one montowane na sztywno, bądź też opierać się na konstrukcji stworzonej w elastycznych, wyginających się desek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here