Google Ads

Chcesz dotrzeć ze swoją ofertą do nowych klientów? Zadbaj o skuteczną kampanię promocyjną w Internecie. Do jej stworzenia wykorzystaj system reklamowy Google Ads. Dzięki niemu pokażesz swoje produkty lub usługi w różnych miejscach w sieci. Jak działa Google Ads? Co możesz zyskać dzięki reklamie w wyszukiwarce? Z czyjej pomocy warto skorzystać, aby osiągać jak najlepsze efekty? Tego dowiesz się z poniższego artykułu. Sprawdź, co musisz wiedzieć o Google Ads.

Czym jest Google Ads?

Google Ads (dawniej nazywany Google AdWords) to system reklamowy, który umożliwia przygotowanie i publikację płatnych kampanii w Internecie. Stworzone kreacje reklamowe (tekstowe, graficzne lub wideo) mogą wyświetlać się w:

 • Search Network, czyli w sieci wyszukiwania Google – nad, pod i obok wyników organicznych (bezpłatnych),
 • Google Display Network, czyli w sieci reklamowej wyszukiwarki – na partnerskich stronach, na YouTubie czy w poczcie Gmail.

Google Ads to świetna forma reklamy, jeśli chodzi o liczbę dostępnych funkcji i formatów czy szerokiego zasięgu. Idealnie sprawdza się nie tylko w przypadku dużych firm, ale też małych i średnich biznesów. Pozwoli Ci dotrzeć do wielu odbiorców, którzy są zainteresowani Twoją ofertą, a więc są Twoimi potencjalnymi klientami. Dzięki tej formie promocji możesz realizować różne cele. Google Ads pomoże Ci m.in. zwiększyć widoczność w sieci, rozwijać działalność i zdobywać nowych klientów.

Jak działa Google Ads?

Reklama Google Ads daje możliwość dotarcia do osób, które faktycznie są zainteresowane firmową ofertą. Jeśli chodzi o reklamy w wyszukiwarce Google, to pojawiają się one po wpisaniu przez internautę konkretnego słowa kluczowego. Gdy więc użytkownik użyje frazy, która jest związana z Twoją branżą, być może trafi na Twoją kampanię. Dzięki reklamie trafisz do osób zainteresowanych Twoimi produktami czy usługami. Musisz jednak zadbać o dobór odpowiednich słów kluczowych.

Pamiętaj, że kampanie działają w systemie aukcyjnym, co oznacza, że internautom wyświetlają się tylko najlepiej ocenione reklamy. Inaczej mówiąc, sieć Google Ads jest skonstruowana w taki sposób, że walczymy o pozycje z innymi reklamodawcami, którzy chcą się wyświetlać na te same kryteria kierowania. Ta walka odbywa się w drodze licytacji czy też aukcji. Można licytować stawkami (np. za kliknięcie) lub podejmować działania, które będą miały charakter jakościowy (optymalizacja wyniku jakości).

Na ranking/pozycję danej reklamy mają wpływ takie czynniki jak m.in. wybrane słowa kluczowe, treść reklamy, atrakcyjność kreacji, ale też strona docelowa, do której kierowani są internauci. Jeśli więc zależy Ci na dobrych wynikach, zadbaj o wysoką jakość kampanii. Dokładnie też wszystko przemyśl. Określ odpowiedni cel, budżet, harmonogram i miejsce wyświetlania reklam.

Jak stworzyć kampanię w Google Ads?

Aby przygotować i uruchomić swoją kampanię, musisz założyć konto Google Ads. Po zalogowaniu możesz przejść do działania. Tworząc nową kampanię, określasz m.in.:

 • cel kampanii (np. sprzedaż lub wzrost ruchu w witrynie),
 • typ kampanii (np. w sieci wyszukiwania, w sieci reklamowej, produktowa, wideo itd.),
 • sposób, w jaki chcesz osiągnąć cel (np. wizyty w witrynie),
 • stawki np. za kliknięcie,
 • lokalizacje, na które chcesz kierować reklamy,
 • grupę odbiorców (dane demograficzne, zainteresowania itd.),
 • harmonogram wyświetlania reklamy (dni, godziny),
 • odpowiednie słowa kluczowe,
 • średni budżet dzienny lub miesięczny dla kampanii.

Musisz wiedzieć, że najpopularniejszym modelem rozliczenia w systemie Google Ads jest CPC (Cost Per Click), czyli koszt za kliknięcie. Jeśli wybierzesz ten model, to samo wyświetlanie reklamy będzie darmowe. Zapłacisz tylko za kliknięcie użytkownika w reklamę (baner lub link), która odsyła do docelowej strony – firmowej witryny czy podstrony wybranego produktu lub usługi.

Pamiętaj, że aby przygotować skuteczną kampanię w Google Ads, potrzebna jest wiedza i dokładna znajomość systemu reklamowego. Trzeba też na bieżąco monitorować wyniki i optymalizować kampanię. Jeśli brakuje Ci umiejętności lub czasu, możesz skorzystać z pomocy ekspertów. Przykładem są specjaliści z firmy WeNet. Sprawdź ofertę na stronie https://wenet.pl/oferta/google-ads.

Jakie są zalety Google Ads?

Dzięki reklamie w Google Ads można przede wszystkim zwiększać widoczność swojej oferty i rozpoznawalność marki w Internecie oraz w krótkim czasie docierać do potencjalnych klientów, co przekłada się też na wyniki sprzedażowe.

Głównymi zaletami kampanii w Google Ads są:

 • efektywne targetowanie – docierasz do określonej grupy docelowej, która jest potencjalnie zainteresowana ofertą Twojej firmy,
 • mierzalność efektów – za pomocą Google Ads i Google Analytics możesz łatwo sprawdzić rezultaty kampanii. Dowiesz się, czy Twoje cele zostały zrealizowane,
 • natychmiastowe wyniki – kampanie Google Ads przynoszą szybkie efekty, co odróżnia je od działań SEO. Jest to świetne narzędzie do prowadzenia krótkich kampanii promocyjnych,
 • ogromny zasięg – docierasz do szerokiego grona odbiorców, którzy szukają w Google (najpopularniejszej wyszukiwarce w Polsce) produktów, usług i rekomendacji,
 • elastyczność budżetowa – możesz minimalizować koszty swojej kampanii i zachowywać pełną kontrolę nad budżetem.

Skuteczna kampania w Google Ads – z czyjej pomocy skorzystać?

Potrzebujesz wsparcia przy stworzeniu i prowadzeniu swojej kampanii reklamowej w sieci? Nawiąż współpracę z doradcami internetowymi WeNet. Firma ma status Partnera Google, który świadczy o doświadczeniu i najwyższej skuteczności prowadzonych kampanii Google Ads dla klientów.

Specjaliści najpierw przeprowadzą analizę Twoich potrzeb, dobiorą najlepsze rozwiązania dla biznesu, a następnie przygotują reklamę, aby wypromować Twoją ofertę w sieci. To jednak nie wszystko. Zajmą się też stałym monitoringiem wyników oraz optymalizacją kampanii w celu uzyskania jak najlepszych efektów. Będą dostarczać Ci szczegółowe raporty z prowadzonych działań.

Dzięki współpracy z doradcami internetowymi WeNet zyskasz:

 • certyfikowane wsparcie i wiedzę,
 • większą liczbę wizyt na firmowej stronie,
 • skuteczną realizację celów reklamowych, takich jak zwiększenie świadomości marki, konwersji czy zainteresowania produktami lub usługami,
 • kontrolę budżetu i płacenie za rezultaty,
 • obsługę na najwyższym poziomie.

Chcesz poznać szczegóły oferty Google Ads? Wypełnij formularz kontaktowy, który znajdziesz na stronie WeNet.pl i zamów bezpłatną konsultację i wycenę. Specjaliści oddzwonią i odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. Postaw na skuteczną promocję Twojego biznesu w Internecie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here