Akcesoria GSM

Globalny system komunikacji mobilnej to standard opracowany przez Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych w celu opisania protokołów cyfrowych sieci komórkowych drugiej generacji używanych przez urządzenia mobilne, takie jak telefony komórkowe i tablety. Po raz pierwszy został wdrożony w Finlandii w grudniu 1991 roku.

Standard GSM pierwotnie opisywał cyfrową sieć z komutacją łączy zoptymalizowaną do telefonii głosowej z pełnym dupleksem. Z czasem rozszerzyło się to o transmisję danych, najpierw transportem z komutacją łączy, a następnie transportem danych pakietowych za pośrednictwem kilku usług. GSM to sieć komórkowa, co oznacza, że ​​łączą się z nią telefony komórkowe, szukając komórek w bezpośrednim sąsiedztwie. Istnieje pięć różnych rozmiarów komórek w sieci GSM – komórki makro, mikro, piko i parasolowe. Obszar pokrycia każdej komórki różni się w zależności od środowiska implementacji. Makro-komórki można uznać za komórki, w których antena stacji bazowej jest zainstalowana na maszcie lub w budynku powyżej średniego poziomu na dachu. Mikrokomórki to komórki, których wysokość anteny jest poniżej średniego poziomu na dachu; są zwykle używane na obszarach miejskich. Piko-komórki to małe komórki, których średnica wynosi kilkadziesiąt metrów; są stosowane głównie w pomieszczeniach. Komórki parasolowe służą do pokrycia zacienionych obszarów mniejszych komórek i wypełnienia luk w zasięgu między tymi komórkami. Akcesoria GSM cieszą się w dzisiejszych czasach sporą popularnością.

Zasięg wewnętrzny jest również obsługiwany przez GSM i można go osiągnąć, stosując wewnętrzną piko-komórkową stację bazową lub wewnętrzny reperator z rozproszonymi antenami wewnętrznymi zasilanymi przez rozdzielacze mocy, w celu dostarczenia sygnałów radiowych z anteny na zewnątrz do oddzielnego wewnętrznego systemu anten rozproszonych. Zazwyczaj są one stosowane, gdy potrzebna jest znaczna pojemność połączeń w pomieszczeniach, na przykład w centrach handlowych lub na lotniskach. Nie jest to jednak warunkiem wstępnym, ponieważ zasięg wewnętrzny jest również zapewniany przez wbudowaną penetrację sygnałów radiowych z dowolnej pobliskiej komórki. Etui na telefon powinno odznaczać się takimi cechami, jak na przykład: trwałość, wytrzymałość oraz solidne wykończenie. Właśnie takie jest etui Kindle, które można zakupić w bardzo atrakcyjnej cenie. Trzeba przyznać, że to ogromna zaleta, ponieważ dzięki temu każdy może sobie pozwolić na zakup tak porządnych akcesoriów. Takie produkty posłużą wiele lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here