Apple CarPlay

Podróż samochodem może być bezpieczna i jednocześnie przyjemna. Co prawda przepisy zabraniają korzystania z telefonu podczas jazdy, jednak nowoczesne technologie wychodzą naprzeciw potrzebom kierowców i proponują wygodne rozwiązanie tego problemu. Użytkownicy iPhone’ów mogą liczyć w tym względzie na markę Apple, która opracowała specjalne oprogramowanie do samochodu. Aplikacja pozwala sterować smartfonem z poziomu auta – to właśnie Apple CarPlay. Co to jest i w jaki sposób można korzystać z tego udogodnienia? Przeczytaj i sprawdź.

Bezpiecznie używaj telefonu w samochodzie dzięki Apple CarPlay

O tym, że smartfon skutecznie rozprasza uwagę, wiedzą nie tylko kierowcy. Jednak to właśnie oni muszą szczególnie uważać na pokusę zerkania na ekran, ponieważ podczas jazdy samochodem jest to wyjątkowo niebezpieczne. Chwila nieuwagi może skutkować stłuczką, a nawet wypadkiem. Co więcej, używanie telefonu podczas jazdy jest karane mandatem. Na szczęście producenci urządzeń mobilnych rozumieją potrzeby użytkowników i wiedzą, że w wielu sytuacjach nie da się nie korzystać ze smartfonu za kierownicą.

Z myślą o posiadaczach iPhone’ów powstało oprogramowanie Apple CarPlay, które integruje się ze środowiskiem multimedialnym samochodu. Dzięki aplikacji kierowca może sterować telefonem za pośrednictwem ekranu i przycisków w swoim aucie. W ten sposób nie traci z oczu sytuacji na drodze i nie musi skupiać się na niewielkim urządzeniu trzymanym w dłoni.

Łatwo zainstaluj Apple CarPlay w swoim aucie

Bezpieczną, a jednocześnie pozwalającą na korzystanie z telefonu jazdę zapewnia aplikacja Apple CarPlay. Jak włączyć te funkcję w swoim samochodzie? Wiele modeli produkowanych od połowy 2016 roku ma już wgrane to oprogramowanie. To między innymi pojazdy marek Honda, Citroen, Suzuki, Mercedes, Seat, Skoda, Kia i wielu innych. Przewód USB Lightning lub technologia Bluetooth są niezbędne, aby podłączyć telefon do samochodu. Po sparowaniu urządzenia z pojazdem wystarczy podążać za wskazówkami na ekranie, by uruchomić Apple CarPlay.

W razie problemów warto skorzystać z instrukcji obsługi samochodu. Co ważne, do sterowania można z powodzeniem wykorzystywać asystenta Siri. Kierowca może wydawać polecenia głosowe bez konieczności zerkania nawet na ekran w aucie. W ten sposób można wprowadzić nową trasę w nawigacji, zadzwonić do kogoś lub wysłać wiadomość.

Bezprzewodowy Apple CarPlay pozwala korzystać z wielu aplikacji

Telefon często służy kierowcom do odtwarzania muzyki podczas jazdy. Jak zainstalować Apple CarPlay do słuchania ulubionych piosenek? Oprogramowanie pozwala korzystać z utworów zapisanych w pamięci iPhone’a lub odtwarzać je w serwisach streamingowych. Jak korzystać z Apple CarPlay w inny sposób? Kolejną popularną kategorią programów używanych w czasie jazdy są mapy i nawigacje. Dzięki oprogramowaniu da się wyznaczać trasy zarówno w Google Maps, jak i w innych, pokrewnych aplikacjach. Za pomocą asystenta Siri kierowca może też wysyłać wiadomości SMS oraz na Messengerze, WhatsAppie i w innych komunikatorach. Oprogramowanie pozwala nawet na wyświetlanie kalendarza. Warto śledzić kolejne aktualizacje Apple CarPlay, ponieważ marka wdraża coraz więcej przydatnych funkcji.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here