Pierwsza połowa roku to czas składania deklaracji podatkowej. Każdy Polak powinien wywiązać się z tego obowiązku do 30 kwietnia. Dobrą wiadomością jest, że w tym roku Krajowa Administracja Skarbowa zrobiła to automatycznie za wszystkie osoby otrzymujące legalne wynagrodzenie od polskich firm. Co jednak z Polakami pracującymi dla zagranicznych koncernów? Czy marynarze pływający na statkach morskich pod banderą obcych państw również muszą składać zeznanie podatkowe?
Każdy dochód trzeba rozliczyć
Podatek za pracę marynarzy podlega rozliczeniu. Jednak przepisy dotyczące tego, jak ma ono wyglądać są różnie interpretowane. Sytuacja, w której rozlicza się podatki dla marynarzy pracujących dla firmy mającej siedzibę w państwie, z którym Polska podpisała umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania, wymaga zastosowania innych przepisów prawnych, niż gdy podobnej umowy pomiędzy państwami nie ma. Rozliczanie podatków marynarzy jest niezwykle trudne, także ze względu na nieznajomość wszystkich obowiązujących w kraju przepisów. Część marynarzy uważa nawet, że skoro otrzymują wynagrodzenie od zagranicznych pracodawców, to nie muszą rozliczać się z niego w Polsce. Aby uniknąć stresu związanego z tłumaczeniem się przed fiskusem, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej.
Kancelaria radcowska pomoże przy rozliczeniu podatku
Osobą, do której najlepiej zwrócić się o pomoc, przy sporządzaniu zeznania podatkowego, jest radca prawny Natalia Zielmachowicz. Ważne jest, aby sprawdzić czy ma on dostateczną wiedzę, by prawidłowo rozliczyć podatki marynarskie. Szukając odpowiednich specjalistów w sieci warto zwrócić uwagę na stronę: radcaprawny-trojmiasto.pl. Kancelaria ta posiada doświadczenie nie tylko w rozliczaniu podatków marynarzy, ale także w reprezentowaniu ich przed Urzędem Skarbowym. Z jej pomocą rozliczenie podatkowe rodzin marynarzy będzie dużo łatwiejsze. Profesjonalnie przygotowane zeznanie podatkowe uchroni osoby pracujące na morzu przed błędami, które mogłyby popełnić, gdyby same rozliczały się z fiskusem.