Drzwiczki kominkowe ochroną przez pyłem z kominka

Wielu z nas marzy o kominku w domu. Kominek to taki element, który nada wnętrzu ciepła i przytulności jak nic innego – kto z nas nie kocha tego wspaniałego klimatu rodem z górskich domków, kiedy siedząc zimowym wieczorem pod kocem, możemy delektować się dźwiękiem trzaskającego w kominku ognia i tym uspokajającym światłem dochodzącym do nas z paleniska? To wspaniałe uczucie, o którym wielu z nas marzy i wielu z nas ma szczęście doświadczać w domu.

Jednak posiadając w domu kominek, szczególnie taki w klasycznym, starym stylu, należy się liczyć z pewnymi konsekwencjami. Po pierwsze, z kominka leci sadza oraz dym. Oczywiście większość z nich idzie do komina, jednak część może osadzać się w mieszkaniu – na meblach, podłodze, ścianach, oknach. To oczywiście nie jest coś czego pożądamy, a część z nas być może nawet nie przemyślała możliwości wystąpienia konsekwencji tego typu. Poza tym niesie ze sobą niebezpieczeństwo odskoczenia iskry, która może spowodować zapalenie się czegoś w pomieszczeniu.

Na szczęście istnieje na to rozwiązanie – drzwiczki kominkowe. Drzwiczki kominkowe sprawią, że ogień będzie wciąż idealnie widoczny, ale będzie odgrodzony od reszty pomieszczenia szybką, którą otwierać będziemy tylko dokładając do ognia. Dzięki temu zwiększymy bezpieczeństwo w naszym domu, zniwelujemy ilość zanieczyszczeń, które mogą pojawić się z kominka. Jeżeli założyliśmy w domu kominek, który nie posiadał zamknięcia, nic straconego – można wykonać drzwi do kominka na wymiar, na przykład tu http://drzwiczki-kominkowe.pl/. Drzwi do kominka na wymiar mają taki plus, że możemy dostosować ich wygląd do naszego wnętrza i samego kominka, dzięki czemu takie drzwiczki kominkowe będą stanowiły dodatkowy walor estetyczny w naszym pomieszczeniu.

Jeżeli zorientowałeś się, że przez kominek zwiększa się ilość zanieczyszczeń w twoim domu, nic straconego, wciąż możesz zniwelować ten efekt montując drzwi do kominka na wymiar, które nie tylko pomogą ci utrzymać dom w czystości, ale nadadzą też dodatkowej estetyki do twojego kominka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here