internetowa książka telefoniczna

Wiele lat temu istniały grube księgi, w których dostępne były niemalże wszystkie numery telefoniczne w Polsce. Znając imię i nazwisko konkretnej osoby mogliśmy znaleźć jej numer telefonu oraz adres. Obecnie taki stan rzeczy wydaje się co najmniej wątpliwy, przynajmniej pod kątem prawnym, jednak nadal możemy natknąć się książkę z numerami telefonu w sieci.

Czym jest internetowa książka telefoniczna?

Internetowa książka telefoniczna spełnia podobne funkcje do jej papierowej poprzedniczki. W Internecie znajduje się niemal wszystko – jest tutaj możliwość także sprawdzenia telefonu komórkowego. Internetowa książka telefoniczna to miejsce, w którym wpisując poszczególne dane, możesz znaleźć numer telefonu konkretnej osoby. Plusem tego typu bazy, jest jej częsta aktualizacja. Żeby namierzyć konkretny numer w sieci, należy poszukać osoby po nazwisku. Istnieją różne książki telefoniczne dostępne w Internecie, i nie każda będzie tak dokładna, jak byśmy chcieli.

Aby znaleźć odpowiedni serwis, warto wiedzieć gdzie szukać. Ciekawe porady komputerowe, internetowe znajdziesz na Skleppc.pl, blogu, który pozwoli Ci na poznanie tajników wirtualnego świata. Warto skorzystać z dostępnej wiedzy po to, aby wyszukiwanie informacji było prostsze i bardziej sprawne.

Jak znaleźć osobę w internetowej książce telefonicznej?

Aby znaleźć daną osobę w książce telefonicznej online, musisz znać jej dane, takie jak imię i nazwisko, a także adres. Im więcej informacji wprowadzisz, tym większa szansa na to, że znajdziesz osobę, na której numerze telefonu Ci zależy. W niektórych internetowych książkach telefonicznych po odnalezieniu danej osoby, możemy natknąć się na wiele informacji na temat szukanej persony. Dostępne są adres e-mail, linki do zdjęć, adresy zamieszkania czy portale randkowe, na których ma konto. Oczywiście dane te nie są najczęściej dostępne dla szerszego grona odbiorców – aby je zobaczyć musimy wpisać kod, który dostaniemy wysyłając SMS na wskazany numer. Oznacza to, że nie są to informacje publiczne, które może znaleźć każdy.

Skąd dane w internetowej książce telefonicznej?

Oczywiście czasy, w których dane personalne są upubliczniane bez konsekwencji dawno minęły. Jeśli pojawialiśmy się w internetowej książce telefonicznej, oznacza to, że najprawdopodobniej w którym momencie zgodziliśmy się na publikację danych. Jeśli takiej sytuacji sobie nie przypominamy, a informacje o nas mimo wszystko widnieją w bazie, warto zadzwonić do administratorów danej książki telefonicznej lub strony internetowej, na której możemy je znaleźć i zapytać, skąd mają nasze imię, nazwisko i numer telefonu. Może się bowiem zdarzyć tutaj sytuacja analogiczna, jak w przypadku, gdy dzwonią do nas nieznane numery z ofertą handlową – być może przeglądając jakiś sklep internetowy lub podpisując petycję zaznaczyliśmy przypadkowo zgodę na informacje marketingowe. Często firmy, które dzwonią do nas, nie mają na pierwszy rzut oka niczego wspólnego z przeglądanymi przez nas stronami, a jednak nasz numer będzie później krążył w sieci. Nieraz wystarczy tylko chwila nieuwagi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here