Przygotuj swoją pierwszą fakturę VAT przez internet

Samodzielne fakturowanie wcale nie jest skomplikowane. Gdy wykorzysta się do tego specjalne programy do fakturowania online, wystawianie takich dokumentów stanie się naprawdę bardzo proste!

Czym są programy do fakturowania online?

Aktualnie przedsiębiorcy mogą wystawiać faktury VAT na kilka sposobów. Mogą wypisywać je odręcznie, ale dzisiaj znacznie wygodniejsze jest zastosowanie odpowiedniego oprogramowania do fakturowania.

Kiedyś programy te wymagały instalacji na komputerze. Teraz nie jest to już niezbędne, ponieważ można wystawiać faktury online. W tym przypadku stosowane są specjalne serwisy internetowe, które także są programami fakturującymi.

Programy do fakturowania przez internet nie wymagają instalacji na komputerze. Są dostępne przez przeglądarkę internetową, po zalogowaniu się na swoje konto. W związku z tym można skorzystać z nich na każdym komputerze z dostępem do sieci. Dodatkowo wybrane programy, na przykład program do fakturowania wfirma.pl, umożliwiają wystawianie faktur VAT na smartfonach, tabletach.

Jaki program do fakturowania przez internet będzie najlepszy?

Przedsiębiorcy, którzy chcą rozpocząć wystawianie faktur przez internet, często zastanawiają się, jaki program do wystawiania faktur online wybrać. Aktualnie na rynku dostępne są różne serwisy.

Dobry program powinien udostępniać wiele funkcji i powinien być prosty w obsłudze nawet dla niedoświadczonego użytkownika. Plusem będą dostępne w serwisie porady, a także możliwość skonsultowania się ze specjalistami w dziedzinie finansów. Programy mogą umożliwiać też stworzenie własnego szablonu faktury VAT, na przykład z logo. Mogą wystawiać faktury w różnych wersjach językowych.

Dodatkowo dobry program do fakturowania nie musi być drogi. Ceny tego typu oprogramowania zaczynają się od około 10 złotych miesięcznie, ale w okresach promocyjnych można uzyskać do nich dostęp w jeszcze niższych cenach.

Wobec tego samodzielne fakturowanie nie musi być trudne – programy do faktur online można zacząć testować za darmo już teraz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here