Jak szybki jest internet w nju

Korzystna oferta internetu mobilnego czy dużo gigabajtów w telefonie to nie wszystko. Ważny jest też zasięg i szybkość internetu LTE, jaką oferuje operator. Tym razem sprawdziliśmy, jaka jest prędkość internetu w nju mobile.

Zasięg i maksymalna prędkość internetu w nju mobile

Nju mobile to marka usług telefonii komórkowej, która powstała w kwietniu 2013 roku i ma obecnie już ponad milion klientów. Nie wszyscy wiedzą jednak, że działa ona w sieci Orange. Dzięki wykorzystaniu infrastruktury pomarańczowego operatora, z internetu nju mobile można skorzystać praktycznie wszędzie, a w zasięgu sieci LTE jest ponad 99% Polaków.

Przy wykorzystaniu tej technologii, maksymalna prędkość internetu w nju mobile wynosi do 225 Mb/s podczas pobierania danych i do 45 Mb/s dla wysyłania danych. Jeżeli sieć LTE nie jest dostępna, szybkość spada, bo telefon albo router korzysta wtedy z technologii 3G. Górny pułap jej możliwości to w nju do 37 Mb/s (pobieranie) oraz do 6 Mb/s (wysyłanie danych).

Od czego zależy szybkość internetu LTE?

Maksymalne prędkości podawane przez operatorów są jednak z wielu powodów prawie niemożliwe do osiągnięcia dla większości użytkowników. Szybkość internetu LTE zależy bowiem od wielu czynników, na które operator nie ma wpływu.

Są to głównie:

  • Obciążenie infrastruktury, czyli ilość osób, która jednocześnie korzysta z sieci w okolicy;
  • Odległość od najbliższego nadajnika;
  • Ukształtowanie terenu oraz gęstość i rodzaj zabudowy;
  • Panujące warunki atmosferyczne.

Prędkość internetu mogą też ograniczać możliwości sprzętu (telefonu lub routera), a także liczba działających na smartfonie aplikacji, które wykorzystują transfer danych.

Jaka jest średnia prędkość internetu w nju mobile?

Z powyższych względów średnia szybkość pobierania dla internetu mobilnego LTE wyniosła w Polsce w 2019 roku niewiele ponad 20 Mb/s. Jak na tym tle wypada nju mobile? Jak wynika z comiesięcznych danych portalu SpeedTest – całkiem nieźle.

Dla urządzeń wykorzystujących nadajniki Orange, których używa nju mobile, średnia prędkość internetu przewyższała średnią ogólnopolską. Od stycznia 2019 do lutego 2019 roku wyniki wahały się od 23,38 Mb/s do 27,5 Mb/s. Przez cały ten czas internet od nju mobile i Orange był w trójce najszybszych w Polsce, a w niektórych miesiącach plasował się na pierwszym miejscu.

Więcej informacji na temat internetu w nju mobile i jego prędkości znajdziesz na stronie operatora (sprawdź: https://www.njumobile.pl/artykuly/jak-szybki-jest-internet-w-nju). Dowiesz się tam też między innymi, jak miarodajnie przeprowadzić test szybkości na telefonie oraz jakie są ograniczenia prędkości internetu dla klientów nju, którzy wykorzystali dostępny limit gigabajtów.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here