Wymiana baterii MacBook Air

Uszkodzona bateria w MacBooku Air sprawia, że komfortowe korzystanie z urządzenia nie jest możliwe. Jedynym sposobem na przywrócenie działania jest wymiana akumulatora na nowy. Podpowiadamy, co należy zrobić w pierwszej kolejności.

MacBook Air wymiana baterii – kiedy należy oddać laptopa do serwisu?

MacBook Air jest doceniany przez użytkowników właśnie za akumulator, który może pracować nawet 11 godzin na jednym ładowaniu. Tak doskonały wynik sprawia, że komputer doskonale sprawdza się do nauki, rozrywki, jak i pracy poza biurem. Apple w swoich urządzeniach montuje ogniwa litowo-jonowe, których żywotność określa się na 1000 cykli ładowania. Naładowanie baterii od 0 do 100% uznaje się za jeden cykl ładowania. Zwykle posiadacze MacBooków Air osiągają taki wynik po około trzech latach użytkowania.

Bateria w MacBooku będzie tracić swoją oryginalną pojemność, co może doprowadzić do spadku czasu pracy. Postępujące uszkodzenie akumulatora może doprowadzić również do przegrzewania, a także przypadkowego wyłączania. Serwis AppleFix z Wrocławia powiedział nam, że z taką naprawą nie wolno zwlekać, ponieważ zużyte ogniwo może doprowadzić do uszkodzenia podzespołów.

Regeneracja baterii czy wymiana na nową?

Wiele serwisów decyduje się na wymianę baterii MacBooka Air na zupełnie nową (https://applefix.pl/wymiana-baterii-macbook/). Mogłoby się wydawać, że to dobry pomysł, jednak bardzo często zamiast oryginalnego akumulatora montowany jest zamiennik. Tanie modele pochodzące z Chin nie mają elektroniki od Apple i dodatkowo charakteryzują się mniejszą pojemnością. W ten sposób istnieje duże ryzyko, że laptop nie będzie działał tak, jak powinien.

Regeneracja baterii polega na wymianie zużytych ogniw przy zachowaniu oryginalnej elektroniki. To pozwala również na zminimalizowanie kosztów usługi. Dobre serwisy korzystają z wysokiej jakości części zamiennych, dlatego nie musisz obawiać się, że MacBook Air będzie działał inaczej niż nowy model.

Wymiana baterii MacBook Air – cena

Wymiana baterii w MacBooku Air kosztuje od 399 złotych do 699 złotych. Koszt usługi jest uzależniony od modelu komputera. Oprócz samej baterii w pakiecie otrzymasz jej profesjonalny montaż, dodatkową diagnostykę laptopa, a także 6 miesięczną gwarancję. Warto wybierać serwisy, które oferują wsparcie, ponieważ w razie problemów będziesz mógł zwrócić się o pomoc.

Czy baterię MacBooka Air można wymienić samodzielnie?

Czysto teoretycznie jest to możliwe, jednak serwis AppleFix nie rekomenduje takich praktyk w domu. Brak odpowiednich umiejętności, a także narzędzi może doprowadzić do poważnych uszkodzeń innych podzespołów. Dostęp do części zamiennych dla przeciętnych użytkowników jest także ograniczony, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że zakupiona bateria będzie nieoryginalna. Warto również wiedzieć, że akumulatory, które zbyt długo leżą w magazynie mogą stracić swoją oryginalną pojemność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here