Łazienka już dawno przestałą pełnić w naszym domu funkcję wyłącznie użytkową. Dziś łazienki tworzymy i aranżujemy nie tylko po to, by z nich korzystać, ale również, by komfortowo i dobrze się w nich czuć oraz cieszyć się ich wyglądem. Nic dziwnego, że rynek mebli łazienkowych, podobnie jak oferta armatury i innych elementów wyposażenia łazienki, są tak bardzo rozbudowane. A co w przypadku niewielkich i ciasnych łazienek? W nich również możemy urządzić efektowne i funkcjonalne wnętrze! Dowiedz się jak wybrać meble do ciasnej łazienki.

Projektowane współcześnie łazienki zwykle są pomieszczeniami dość obszernymi i znacznie bardziej ustawnymi niż dawne pomieszczenia sanitarne w mieszkaniach czy domach jednorodzinnych. Wielu z nas w dalszym ciągu dysponuje jednak łazienką o dość niewielkim metrażu, a wybór wyposażenia do tego rodzaju wnętrza nie jest rzeczą łatwą. Kluczowe czynniki, które musimy uwzględnić, to niewielka ilość miejsca na podłodze, oraz konieczność zapewnienia wszystkim domownikom możliwości swobodnego korzystania z mebli, toalety, wanny, prysznica i pozostałych elementów wyposażenia łazienki.

Jak szafka do wąskiej łazienki?

Szafka to absolutnie podstawowy mebel w każdej łazience. Pozwala ona na przechowywanie niezbędnych kosmetyków, akcesoriów lub tych elementów wyposażenia łazienki, których nie chcemy eksponować, np. detergenty, przybory do golenia itp. W ciasnej łazience najlepiej sprawdzi się szafka pod umywalką. Takie rozwiązanie pozwoli oszczędzić miejsce na podłodze, zwłaszcza jeżeli musimy ustawić tam inne wyposażenie, np. pralkę. Dostępne na rynku szafki pod umywalkę znajdziemy w różnych wymiarach, zarówno bardzo wąskie, jak i nieco szersze i głębsze. Dobrym pomysłem jest zakup szafki w zestawie z umywalką – dzięki temu mamy pewność, że wszystkie wymiary i kształty będą do siebie pasowały. Na uwagę zasługuje bogata kolekcja zestawów Defra Como.

Jednak ciasna łazienka nie oznacza, że skazani jesteśmy wyłącznie na szafkę pod umywalką. Z powodzeniem możemy zamontowywać również kolejny mebel – szafkę wiszącą na ścianie. Atutem tego rozwiązania jest nie tylko oszczędność miejsca, ale także wygoda – sięgając po potrzebne rzeczy, nie musimy się schylać – mamy je na wysokości naszego wzroku. W miarę możliwości możemy zdecydować się także na gotowe zestawy łazienkowe, np. marki Defra.

Defra – meble łazienkowe na lata

Wybór mebli łazienkowych, dostępnych w ofercie producentów i sprzedawców jest spory, dlatego warto zdecydować się na rozwiązanie, które w pełni odpowiada naszym potrzebom, zarówno pod kątem funkcjonalności, jak i estetyki. Warto wybierać produkty od uznanych i cenionych producentów, by cieszyć się ich niezawodnością przez długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here