Jak pewnie wiesz, współczesne telefonu są bardzo delikatne. Wystarczy upadek z niewielkiej wysokości, aby Twój smartfon przestał działać. Wielu użytkowników telefonów zastanawia się, w jaki sposób skutecznie chronić swój telefon? Czy zdecydować się na obudowę? A może lepszym rozwiązaniem będzie ubezpieczenie ekranu smartfona?

Czy obudowa na telefon to dobre rozwiązanie?

Telefon możesz chronić na dwa sposoby. Pierwszy z nich to zakup obudowy. Tu do wyboru masz futerały lub bumpery.

Najczęściej etui na telefon wykonuje się z plastiku, silikonu, skóry. Są średnio odporne na trudy użytkowania. Zatem po dłuższej eksploatacji wyglądają mało estetycznie. Plastiki się rysują, skóra wyciera, a silikon brudzi.

Ponadto nie zapewnią Ci skutecznej ochrony. Nawet jeśli nosisz swój telefon w skórzanym futerale,  nadal ryzyko uszkodzenia wyświetlacza podczas upadku jest duże. Wzrasta, jeżeli zdecydujesz się na plastikowe osłony. Zazwyczaj są cienkie i same pękają przy upadku. Pomyśl zatem, co stanie się z wówczas z Twoim smartfonem?

Lepszym rozwiązaniem mogą być obudowy wykonane z włókna węglowego. Są trwałe i dość dobrze chronią telefon. Jednak ich wadą jest stosunkowo wysoka cena oraz jednak cały czas ryzyko uszkodzenia wyświetlacza. Choć nieco mniejsze niż w przypadku pozostałych etui.

Ponadto miej na uwadze, że dostępne obudowy na telefon jeszcze bardziej zwiększają jego rozmiar. Co powoduje, że znacznie traci on na funkcjonalności.

Ubezpieczenie ekranu smartfona zamiast topornej obudowy?

Jeśli zakup obudowy Cię nie przekonuje, to pomyśl o ubezpieczeniu ekranu smartfona. Na rynku znajdziesz kilka dostępnych opcji ubezpieczeniowych. Szczególną uwagę warto zwrócić na polisę Screenity.

To ubezpieczenie oferowane jest przez TU Europa. Możesz je wygodnie zawrzeć przez specjalnie stworzoną aplikację.

W ramach tej polisy możesz objąć ochroną zarówno nowe, jak również używane urządzenie. Suma ubezpieczenia wynosi 1000 złotych. Składki możesz opłacić ratalnie lub w całości.

Jak działa ubezpieczenie ekranu smartfona?

Polisę możesz zawrzeć przez aplikację. Wystarczy, że zainstalujesz ją na swoim telefonie i będziesz postępował zgodnie z pojawiającymi się komunikatami.

Najpierw zmaż widoczny obrazek, ustaw telefon przez lustrem, aby zrobił kilka zdjęć. Następnie podaj swoje dane, zaakceptuj warunki i zapłać. Po potwierdzeniu, że Twój wyświetlacz nie był rozbity, ubezpieczyciel zawrze z Tobą polisę w ciągu 24 godzin.

Przed czym chroni ubezpieczenie ekranu smartfona?

Polisa ubezpieczeniowa chroni przed przypadkowym uszkodzeniem wyświetlacza telefonu. Ze statystyk wynika, że aż 80% przypadków usterek telefonu dotyczy właśnie ekranu. Dlatego taka ochrona będzie najskuteczniejsza.

Ubezpieczenie ekranu smartfona zapewnia pomoc w sytuacji przypadkowego rozbicia lub pęknięcia wyświetlacza, co uniemożliwia jego prawidłowe działanie.

W jakiej sytuacji dostaniesz odszkodowanie? Na przykład: wsiadasz do autobusu, zapominalski pasażer nagle uświadomi sobie, że to jego przystanek i szybko wybiega z pojazdu, potrącając Cię. W efekcie telefon ląduje na chodniku i rozbija się w drobny mak. Wówczas możesz liczyć na polisę.

Zatem ochronę ubezpieczeniową masz w przypadku każdego przypadkowego uszkodzenia wyświetlacza, którego nie możesz przewidzieć i uniknąć.

Miej jednak świadomość, że polisa nie zadziała, jeśli doszło do rażącego zaniedbania z

Twojej strony, jeżeli na przykład rzucisz telefonem o podłogę. W takiej sytuacji, możesz zapomnieć o ubezpieczeniu.

Nie ma potrzeby, abyś kupował ubezpieczenie całego telefonu, ponieważ są one z reguły droższe i posiadają wiele obostrzeń.

Jakie są korzyści z ubezpieczenia ekranu smartfona?

W przypadku polisy oferowanej przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa możesz liczyć na cały pakiet korzyści.

Decydując się na ubezpieczenie ekranu smartfona otrzymujesz:

  • usługę door to door,
  • wygodne i niskie raty,
  • możliwość zawarcia polisy online,
  • ochronę przez 12 miesięcy,
  • stosunkowo wysoką sumę ubezpieczenia.

Więcej informacji na temat ubezpieczenia znajdziesz na: https://tueuropa.pl/ubezpieczenie-wyswietlacza-telefonu-screenity.htm

 Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie ekranu smartfona?

Jeśli stoisz przed dylematem: obudowa czy ubezpieczenie ekranu smartfona, to zdecydowanie polecamy to drugie. Nawet najlepsze etui nie da Ci 100% gwarancji bezpieczeństwa wyświetlacza Twojego telefonu. A jak pewnie wiesz, każdy upadek powoduje poważne ryzyko jego uszkodzenia.

Dlatego lepszym rozwiązaniem będzie polisa ubezpieczeniowa. Chroni wyświetlacz Twojego smartfona na wypadek pęknięcia lub stłuczenia. Zatem najczęściej występujących szkód.

Ponadto możesz liczyć na usługę door to door, dzięki czemu nie musisz martwić się o kuriera oraz serwis. Ubezpieczyciel odbiera od Ciebie telefon, oddaje do serwisu i po naprawie ponownie dostarcza pod Twoje drzwi. Polisę zawrzesz wygodnie przez aplikację bez potrzeby wychodzenia z domu. Możesz opłacić ją jednorazowo lub w niskich miesięcznych ratach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here