Jak zabezpieczyć ekran telefonu przed uszkodzeniem?

Telefony zastępują obecnie szereg ważnych urządzeń codziennego użytku, w związku z czym przeciętny użytkownik korzysta ze swojego smartfona przez kilka godzin dziennie. Większość osób preferuje wygodne ekrany dotykowe, które jednak wymagają regularnego czyszczenia z odcisków palców i innych zabrudzeń. Sprawdź, jak prawidłowo czyścić telefon i z jakich gadżetów warto skorzystać, żeby zabezpieczyć ekran przed uszkodzeniem.

Prawidłowe czyszczenie to podstawa

Jeśli zależy Ci na dobrej kondycji ekranu i uniknięciu powstania rys, które obniżają wartość telefonu i często denerwują podczas korzystania z urządzenia, to koniecznie powinieneś zacząć od prawidłowego czyszczenia. Świetnie sprawdzi się popularna ściereczka z mikrofibry, którą w przypadku zaschniętych plam można delikatnie zwilżyć wodą. Warto również skorzystać ze specjalnych produktów przeznaczonych do konserwacji ekranów smartfonów.

Czego należy unikać? 

Wyświetlacz Huawei P10 Lite nie jest wodoszczelny i na pewno nie zaleca się stosowania nadmiaru wody lub innych płynów. Jeśli nawet niewielka ilość wody dostanie się pod obudowę, to istnieje ryzyko trwałego uszkodzenia wnętrza telefonu. Należy również unikać czyszczenia papierem, papierowymi ręcznikami kuchennymi, chusteczkami, a nawet kawałkiem ubrania lub zwykłej ściereczki. Nawet drobne ziarenka piasku lub innej substancji mogą podczas czyszczenia porysować ekran smartfona.

Zainwestuj w szkło hartowane

Jedną z najczęstszych usterek w smartfonach jest zbity lub pęknięty wyświetlacz. Ceny za oryginalny wyświetlacz Huawei P9 Lite wahają się w okolicach 100-200 złotych, jednak w przypadku wielu modeli koszt wymiany wyświetlacza może wynieść nawet kilkaset złotych. Jak doskonale wiadomo, lepiej zapobiegać niż naprawiać, dlatego w momencie zakupu nowego telefonu warto zainwestować w pasujące do modelu szkło hartowane.

Rynek akcesoriów do smartfonów może pochwalić się wyjątkowo bogatym wyborem szkieł hartowanych. Nie jest to zbyt wielki wydatek i w zależności od modelu telefonu oraz jakości szkła może kosztować od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Podczas zakupów warto dobrze przeczytać opis produktu, ponieważ szkło w bardzo niskiej cenie może okazać się jedynie imitacją hartowanej wersji, która nie zabezpieczy należycie ekranu.

Folia ochronna dla oszczędnych i osób ze smartfonami wysokiej jakości

Ogromną zaletą folii ochronnych jest niska cena. Warto postawić na dobrze dopasowaną folię zaufanych producentów, która dokładnie pokryje cały wyświetlacz i nie będzie przeszkadzać podczas korzystania z telefonu. Folie nie są oczywiście tak wytrzymałe jak szkło hartowane, jednak mogą zabezpieczyć ekran przed pęknięciem w przypadku upadku z niewielkiej wysokości.

Na folie ochronne powinni zwrócić uwagę zwłaszcza posiadacze smartfonów z wysokiej jakości wyświetlaczami, które fabrycznie zostały wykonane ze szkła hartowanego np. Gorilla Glass. Dodatkowe zabezpieczenie nie jest potrzebne, jednak obecność folii może uchronić smartfon przed powstawaniem rys.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here