Popularny obecnie styl skandynawski w aranżacji mieszkań zostawił swój ślad równiez w łazienkach. Charakterystyczne cechy tego stylu doskonale pasują do tego pomieszczenia, wprowadzając do niego nutę nowoczesności oraz odczucie czystości.

Wygląd łazienki w stylu skandynawskim

W stylu skandynawskim mozna urządzić każda łazienkę i każda z nich będzie wyglądać zarazem nowoczesnie i przytulnie. Podstawowym założeniem stylu skanynawskiego jest wykorzystanie naturalnych materiałów oraz łagodnych, stonowanych kolorów, które mają rozjaśnić całe pomieszczenie. Łazienki w stylu skandynawskim sa więc wykończone z uzyciem wyposażenia w prostych, nieskomplikowanych formach, utrzymanych w kolorze białym lub odcieniach szarego. Połączenie tych dwóch kolorów jest najczęściej spotykane, chociaż z pozoru może sprawiać surowe, mało przytulne wrażenie. Kluczem do całej aranżacji są dodatki, które stylem i kolorami powinny stanowic kontrast do całości wnętrza.

Materiały

Styl skandynawski odwołuje się do natury. Podstawowymi materiałami, których używa się przy aranżacji łazienki jest zatem drewno i kamień. Obecnie dostepnych jest wiele produktów, których podstawowym zadaniem jest zabezpieczenie drewna przed działaniem wilgoci. Jeżeli jednak drewno nie jest mile widziane w łazience, można je zamienić na drewnopodobne płytki, które równie dobrze się prezentuja, a przy tym są również funkcjonalne. podobny zabieg można wykonać na ścianach, do wykończenia wykorzuystując drewniane panele ścienne lub kamień.

Meble i armatura sanitarna

Meble łazienkowe w stylu skandynawskim powinny być zrobione z drewna, odpowiednio zabezpieczonego przed działaniem wilgoci. Ważne, aby całość nie była wykonana z jednego rodzaju tworzywa. Dobrze sprawdzają się, np. lakierowane fronty w połączeniu ze szklanymi wstawkami.

Wyposażeniem łazienki, które idealnie wpisuje się w styl skandynawski, jest stalowa aramtura sanitarna. Wybrane baterie łazienkowe, zarówno te wannowe, jak i prysznicowe czy umywalkowe, powinny mieć prosta formę. Dobrze sprawdzi się w tej roli armatura dostępna na https://strefalazienek.pl/323-grohe.

Dodatki

Niemal najważniejszą rolę w aranżacji łazienki w stylu skandynawskim pełnią dodatki. To od ich wyboru zależy cały efekt, warto więc zapoznać się akcesoriami z oferty https://strefalazienek.pl/. Zgodnie z założeniami stylu, należy postawić na dodatki wykonane z naturalnych materiaów – drewna i kamienia. Jednoczesnie warto zadbać o mocny akcent kolorystyczny, który przełamie surowe wrażenie wywołane przez sterylną biel i szarość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here