Mając własną firmę, robić stronę internetową i logo samemu?

Odpowiedź na pytanie zawarte w temacie jest bardzo prosta: nie.

Nie tylko dlatego, że jeśli zakładacie firmę, sklep, przedsiębiorstwo… macie dużo więcej obowiązków niż Wam się wydaje. W tym wypadku, samodzielnie projektowanie logo i samej strony internetowej jest bezsensowne. Jest to trudne zadanie, trzeba poświęcić temu naprawdę sporo czasu – którego Wy, podczas zakładania firmy – raczej nie będziecie mieć. Jeśli nie znacie się na grafice komputerowej – to już tym bardziej. Projektowanie logotypu zlećcie profesjonalistom, a zobaczycie, że wydane pieniądze szybko się zwrócą, bo profesjonalne, chwytliwe logo to rozpoznawalność! A co za tym idzie? Pieniądze i kariera.

Zobacz więcej na zlapgrafika.pl

Jeśli chcecie znaleźć odpowiednią firmę, bądź prywatnego grafika komputerowego, który wykona dla Was logo, możecie zrobić to bez wychodzenia z domu. Wpisując w wyszukiwarkę google, takie hasła jak: zaprojektować logo, logo projektowanie, gdzie zlecić logo, projektowanie logotypu… itp. Na pewno znajdziecie odpowiednią osobę, bądź firmę, która spełniać będzie Wasze wymogi co do ceny za logo jak i samego projektu.

Dlaczego zlecić projektowanie logo profesjonalistom? Jakie korzyści niesie ze sobą taki „wydatek” ?

-Zwiększa się unikatowość znaku graficznego, ponieważ grafik przed przystąpieniem do realizacji projektu bada rynek na jakim ma funkcjonować projektowane logo. Oczywiście dziś istnieje już miliony znaków graficznych (logo), więc uchronić się od jakichś podobieństw jest praktycznie niemożliwe. Można jednak zminimalizować to zagrożenie.

-Profesjonalista, czy to ten pracujący lata w firmie, czy ten który pracuje samodzielnie, wie jak stworzyć odpowiednie logo, by było ono chwytliwe i łatwe do zapamiętania dla potencjalnych klientów czy współpracowników.

-Profesjonaliści wiedzą również jak powinno wyglądać logo by było ono chwytliwe, a nie zbyt kolorowe, pstrokate, by za „wiele się w nim działo”.

-Kiedy zlecacie projekt profesjonalistom macie pewność, że dostaniecie prawa autorskie na wyłączność – będziecie mogli bowiem robić ze swoim już logo, co tylko chcecie i używać go gdzie zechcecie.

-Należy również zaznaczyć, że grafik nie będzie dział zupełnie sam – zawsze będzie działał w porozumieniu ze zleceniodawcą. To Wy, jako zleceniodawcy macie ostatni „głos” w projekcie. Dostaniecie kilka rodzajów logo, pionowe, poziome, kolorowe, czarno-białe… do Was będzie należeć ostateczna decyzja.

Dobrze więc zastanówcie się i to jeszcze przed założeniem firmy, nad swoim logo. Poszukajcie odpowiedniej firmy, która zajmie się dla was projektem logotypu. Na spokojnie zdecydujcie, jakie logo faktycznie będzie najbardziej odpowiednie dla Was i Waszej firmy. Logo, to niejako połowa sukcesu firmy. Jeśli logo jest faktycznie chwytliwe, ciekawe, rzucające się w oczy i łatwo utkwi w pamięci – to już połowa sukcesu waszej firmy – a co za tym idzie – zyski i popularność!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here