technolog produkcji

Pojęcie technologii produkcji nie każdemu jest znane. Jak możemy się domyślić jest to osoba działająca w serze technologii i produkcji. Kim właściwie Taka osoba jest? W każdej firmie produkcyjnej jest to ktoś nieco inne. W każdym wypadku może on nadzorować produkcję i za nią odpowiadać. Na co zwracają uwagę pracodawcy podczas zatrudnienia tego typu fachowców oraz jakie obowiązki czekają osobę na takim stanowisku? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/technolog-produkcji-jak-wyglada-praca/

Na co uwagę będą zwracać przyszli pracodawcy?

Będą to przede wszystkim kryteria, tak jak wykształcenie oraz doświadczenie. Musisz posiadać specjalistyczną wiedzę dotyczącą konkretnej produkcji, którą prowadzi dane przedsiębiorstwo. Do tego bardzo istotnym elementem jest doświadczenie podczas takiej produkcji. Najlepiej musi ono wynosić minimum kilka lat stażu. Dodatkowo podczas rozmowy kwalifikacyjnej pracodawcy będą zwracali uwagę na naszą znajomość systemów zarządzania jakością i nowoczesnych zasad organizacji pracy. Logiczne myślenie, a także analityczne zdolności z pewnością będą atutem. Większość przedsiębiorców od kandydatów na technologia produkcji wymaga również znajomości języków obcych. Angielski lub niemiecki na poziomie minimum B1 lub B2.

Jakie obowiązki czekają nas na takim stanowisku pracy?

Do naszych obowiązków będą należały czynności związane z procesami produkcyjnymi. Jako technolog produkcji będziemy przełożonym osób zaangażowanych w produkcję. Do naszych zadań będzie należała koordynacja oraz nadzór prawidłowego wykonania wytycznych technologicznych. Do tego jesteśmy odpowiedzialni za sprawne działanie sprzętu, wykonanie lub zlecenie bo naprawy, W przypadku kiedy nie działa tak jak trzeba. W razie utrudnień Naszym zadaniem jest normowanie procesów technologicznych. Oznacza to między innymi optymalizacji środków oraz sił. Do naszych zadań będzie należało również testowanie dobry materiałowych wykorzystywanych podczas produkcji.

Co dodatkowo będzie spoczywało na naszym wargach?

Pracując w takiej branży jesteśmy nie tylko odpowiedzialni za dopilnowanie każdego z osobna jak aby wykonał swoje obowiązki. Od tego mamy współpracowników. Największych przedsiębiorstwach nas się zadaniem będzie planowanie procesów produkcyjnych czy dobór nowych metod. Wymagać to będzie sporządzania raportów oraz opracowania dokumentacji technicznej. Jako technolog produkcji, odpowiedzialni będziemy za prawidłową pracę nowo zatrudnionych osób. Naszym zadaniem będzie ich nadzorowanie oraz szkolenie. Jak wiadomo, nowoczesna produkcja nie stoi w miejscu, zatem my sami musimy się również rozwijać. Pojawiają się nowe metodologię, materiały, a także preparaty. Powinniśmy cały czas uczestniczyć w szkoleniach, kursach synek oraz śledzi branżowe doniesienia dotyczące nowych technologii.

Zobacz też: http://www.infopc.pl/ile-jest-w-stanie-zarobic-technolog-produkcji/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here