Największe błędy przy wyborze kasy fiskalnej

Zakup kasy fiskalnej z całą pewnością nie jest łatwym zadaniem. Na rynku istnieje mnóstwo rozwiązań, które ułatwią naszą codzienną pracę. Istnieje jednak szereg zasad, których należy się trzymać, aby korzystanie z kasy było nie tylko przyjemne, ale również skuteczne. Jakie są największe błędy przy wyborze kasy fiskalnej?

Zbyt mała baza towarowa

Każda z kas fiskalnych ma zaprogramowaną ilość towarów, które możemy dodać (PLU). Dzięki temu będziemy mogli szybko je dodać do paragonu. Niestety bardzo rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że po pewnym czasie limit towarów na kasie zostanie osiągnięty, co będzie się wiązało z zakupem kolejnej. Warto o takich rzeczach pamiętać już na samym początku, aby potem negatywnie się nie zaskoczyć.

Stacjonarna kasa fiskalna

Wybierając kasę fiskalną, należy podjąć decyzję, czy będzie ona stacjonarna, czy mobilna. Dlaczego jest to takie ważne? Kupując kasę stacjonarną, nie mamy możliwości przenoszenia jej. Jest to częstym powodem frustracji, ponieważ nieraz zdarza się sytuacja, w której znacznie lepiej sprawdziłaby się kasa fiskalna mobilna. Takie rzeczy należy przeanalizować już na etapie wybierania kasy.

Brak dodatkowych funkcji

Przy zakupie kasy fiskalnej warto pamiętać o dodatkowych funkcjach, które powinna mieć kasa. Jedną z nich jest możliwość płatności kartą. Za pomocą tej funkcji klienci będą mogli korzystać z pomocy najpopularniejszego nośnika pieniędzy w dzisiejszych czasach. Ponadto polskie prawo wymaga posiadanie elektronicznej kopii każdego paragonu. Taką funkcję wbudowaną powinna mieć kasa fiskalna niezależnie od docelowego przeznaczenia. Dzięki niej nie będziemy musieli pamiętać, o takich formalnościach.

Przy wyborze kasy fiskalnej warto posiłkować się profesjonalną firmą, jak np. https://alfasystem.com.pl/, która od wielu lat zapewnia wysokiej jakości kasy fiskalne. Dzięki temu możemy w pełni skupić się na rozwoju firmy bez konieczności pilnowania kwestii formalnych. Z całą pewnością zyska nam tym nasz portfel, ale również samopoczucie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here