PlayStation 5 czy Xbox series X

Na podjęcie decyzji w sprawie zakupu PS5 lub nowego Xboxa gracze mają jeszcze ponad pół roku, jednak wielu z nich już teraz zastanawia się, którą konsolę wybrać.

  1. Możliwości Sony PlayStation 5
  2. Przewaga Xbox Series X
  3. Jaką konsolę kupić?

Sprawdziliśmy ogólnie dostępne informacje i przygotowaliśmy krótkie podsumowanie, które może ułatwić zakup nowej konsoli. Jednocześnie warto pamiętać, że lepsza specyfikacja wcale nie musi świadczyć o tym, że powstaną na nią lepsze i ładniejsze gry. Wiele tak naprawdę zależy od podejścia i umiejętności deweloperów.

Możliwości Sony PlayStation 5

Jednocześnie już teraz wiadomo, że różnica mocy między nowymi konsolami będzie duża i to na korzyść sprzętu Microsoftu. Fakt, że nowa konsola Sony ma niższą wydajność, potwierdził nawet Chris Grannell, który swego czasu pracował jako producent w Sony.

PlayStation 5 będzie konsolą dziewiątej generacji, która swoją premierę ma mieć w okolicach Bożego Narodzenia. Zastosowanie lepszych niż w PS4 podzespołów ma przełożyć się nie tylko na lepsze efekty graficzne i obsługę wyższych rozdzielczości, ale również szybsze ładowanie gier. W PS5 zastosowane zostaną bardzo szybkie dyski SSD, 16GB RAM i procesor z ośmioma rdzeniami. Sony potwierdziło wsparcie dla gogli do wirtualnej rzeczywistości, co zdecydowanie należy zaliczyć na plus. Chociaż dotychczasowe informacje wskazują na to, że nowe Play Station 5 będzie mniej wydajne niż Xbox, gracze mogą być spokojni o jakość gier. Do tej pory to właśnie Sony przodowało w ilości dopracowanych tytułów oraz gier wydawanych na wyłączność dla PlayStation. W PlayStation 5 firma umożliwi uruchamianie gier z PS4, dzięki czemu nie trzeba będzie ponownie kupować ulubionych tytułów. Jeżeli nie chcesz przegapić przedsprzedaży nowej konsoli Sony, skorzystaj z możliwości zapisania się na newsletter https://www.oleole.pl/cms/gk-playstation-5.bhtml.

Przewaga Xbox Series X

Jedynym minusem nowego Xboxa jest to, że z jakiegoś powodu Microsoft wciąż nie jest zainteresowany rozrywką w wirtualnej rzeczywistości. Jest to o tyle dziwne, że parametry Xbox Series X są lepsze niż w przypadku konsoli Sony. Microsoft zadbał również o oryginalny design nowego modelu, dzięki czemu konsolę będzie można postawić nie tylko w pokoju gracza, ale również elegancko urządzonym salonie. Smukłą i minimalistyczna obudowa wygląda trochę jak wysokiej jakości sprzęt audio. Za postawieniem Xbox Series X w salonie przemawia również to, że prawdopodobnie będzie to świetny odtwarzacz filmów na Blu-Ray. Dla osób, które na co dzień preferują cyfrową dystrybucję (Netflix, HBO, Apple+) może się to wydawać zbędnym dodatkiem, jednak nie da się zaprzeczyć, że jakość filmów odtwarzanych z płyt wciąż jest na dużo wyższym poziomie. Xbox zapewnia też dostęp do taniego abonamentu. Wystarczy więc uiszczać co miesiąc stałą opłatę, aby mieć dostęp do kilkudziesięciu tytułów. Wśród nich można znaleźć gry z najwyższej półki, czego przykładem mogą być takie tytuły jak Wiedźmin 3 lub GTA V. Po raz kolejny Microsoft udostępni graczom możliwość uruchamiania starszych gier dzięki opcji kompatybilności wstecznej. Zajrzyj również na stronę sklepu https://www.oleole.pl/cms/gk-xbox-series-x.bhtml, gdzie od razu po rozpoczęciu przedsprzedaży będziesz mógł zamówić dla siebie egzemplarz nowej konsoli.

Jaką konsolę kupić?

Czy lepsze parametry Xbox Series X to wystarczający argument, aby kupić konsolę Microsoftu? Nie, szczególnie że do premiery obu sprzętów pozostało jeszcze wiele czasu. Niektórzy gracze są mocno przywiązani do konkretnej marki (Sony / Microsoft) i niezależnie od tego, jakie możliwości będzie miała nowa konsola i tak kupią to, do czego są przyzwyczajeni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here